Canal+ zapowiada "Mały Zgon" – kryminalny serial komediowy od Juliusza Machulskiego

"Seksmisja"

0

Rozpoczęły się zdjęcia do kolejnego serialu produkcji Canal+. "Mały Zgon" będzie pełną czarnego humoru komedią kryminalną, wśród której twórców jest Juliusz Machulski.

Juliusz Machulski – twórca słynnych polskich komedii (m.in. "Vabank", "Seksmisja" czy "Kiler") – rozpoczął pracę nad nowym serialem produkcji Canal+. "Mały Zgon", którego Machulski jest producentem kreatywnym i reżyserem, jest opisywany jako trzymająca w napięciu czarna komedia kryminalna.

Akcja będzie się rozgrywać w cichym i spokojnym Małym Zgonie. Serial zabierze widzów w łączącą komedię z kryminałem podróż przez świat narkotykowych karteli, gangsterów rządzących więzieniem, skorumpowanych stróży prawa i podziemnego pokera rozgrywanego o miliony. Fabuła poprowadzi nas przez mazurskie jeziora, lasy i spokojne w teorii miasteczka. A wszystko zacznie się, gdy dyrektor więzienia zamieni się miejscami z gangsterem z programu ochrony świadków.

Oprócz Juliusza Machulskiego wśród twórców znajdują się Maciej Kawalski ("Atlas"), Filip Syczyński ("Ostatnia wieczerza") oraz Piotr Domalewski ("Cicha noc"). Za zdjęcia odpowiada Paweł Dyllus ("Jestem mordercą"), natomiast scenografię opracowała Jagna Janicka ("Ostatnia rodzina"). Producentem wykonawczym serialu jest Studio Filmowe ZEBRA.

Zdjęcia do serialu już się rozpoczęły, nie ma jeszcze daty premiery i informacji o obsadzie.