7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Transparent" (Fot. Amazon)

"Transparent" zakończy się dłuższym musicalowym odcinkiem. Netflix kupuje pierwsze studio produkcyjne. Jessica Biel w nowym serialu Facebook Watch. A oprócz tego "Nawiedzony dom na wzgórzu", "American Gods" i nie tylko.

1. "Transparent" zakończy się dłuższym musicalowym odcinkiem. Dwugodzinny odcinek musicalowy, który zobaczymy jesienią 2019 roku – taki jest plan na finał "Transparent". Zdradziła go twórczyni serialu, Jill Soloway, w rozmowie z "The New York Times". Muzykę współtworzy transgenderowa artystka Shakina Nayfack. Odcinek nie zostanie wypuszczony osobno – będzie częścią finałowego sezonu.

2. Netflix kupuje pierwsze studio produkcyjne. Uniezależnienie się od firm produkcyjnych to najwyraźniej kolejny krok dla Netfliksa. Streamingowy gigant kupuje Albuquerque's ABQ Studios – czyli ogromne studio w Nowym Meksyku. Umowa jest w trakcie negocjacji, ale mówimy o produkcjach o wartości miliarda dolarów i tysiącu nowych miejsc pracy.

3. Kurtka Jimmy'ego McNulty'ego z "The Wire" na aukcji. David Simon, twórca "The Wire", postanowił pomóc jednej ze szkół w Baltimore i wystawił na aukcji kurtkę McNulty'ego. Szczęśliwym nabywcą okazał się Kevin McNulty (!), który ma syna o imieniu James. Zapłacił 3 350 dolarów.

4. "American Gods" o życiu w czasach social mediów. 2. sezon "American Gods" ma dotknąć takich tematów, jak wpływ social mediów na ludzi i życie w nowoczesnych państwach policyjnych. Gillian Anderson już nie wróci jako Media, ale pojawi się New Media, grana przez Kahyun Kim.

5. Kal Penn tworzy komedię dla NBC pod okiem Michaela Schura. Kal Penn ("Designated Survivor") będzie współtwórcą i gwiazdą nowego sitcomu NBC, który pisze razem ze scenarzystą Mattem Murrayem. Bohaterem serialu będzie upadły nowojorski radny i były bejsbolista, który odnajduje swoje powołanie dzięki szóstce imigrantów, szukających sposobu na spełnienie swojego amerykańskiego snu. Produkcję nadzoruje Michael Schur, twórca "The Good Place".

6. Jessica Biel w nowym serialu Facebook Watch. Facebook zamówił 10-odcinkowy serial "Limetown" na podstawie podcastu o tej samej nazwie. Scenariusz napiszą twórcy podcastu, Zack Akers i Skip Bronkie. Jessica Biel zagra główną bohaterkę, dziennikarkę radia publicznego, która odkrywa tajemnicę stojącą za zniknięciem ponad 300 osób z ośrodka badań neurologicznych w Tennessee.

7. Wideo o bohaterach "Nawiedzonego domu na wzgórzu". Jeśli jeszcze nie widzieliście "Nawiedzonego domu na wzgórzu", poniższy materiał zza kulis pozwoli Wam zapoznać się z bohaterami serialu, który jest nie tylko horrorem, ale też rodzinnym dramatem. Nasza rozmowa z obsadą tutaj.

REKLAMA