"Chilling Adventures of Sabrina" – horror, teen drama i kobiety, które mają siłę. Zobaczcie nową zapowiedź

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

0

Słodka blondynka z sitcomu z lat 90. zamieni się w "Chilling Adventures of Sabrina" w heroinę na miarę naszych czasów. Obsada nowego serialu Netfliksa opowiada, co nas czeka.

Nowa Sabrina Spellman to młoda wiedźma, jakiej jeszcze nie było. Na tydzień przed premierą "Chilling Adventures of Sabrina" obsada zachęca nas do jego oglądania, rzucając takie hasła jak "mocne", "przerażające", a nawet "przełomowe". Wiemy też, że serial będzie przypominać klimatem stare horrory, a bohaterkami będą mocarne i skomplikowane kobiety, na czele z tytułową czarownicą.

W serialu Netfliksa, opartym na komiksie pod tym samym tytułem, poznamy genezę i historię Sabriny Spellman, w której problemy dorastania będą mieszać się z horrorem, okultyzmem i czarami. Całość ma być utrzymana w stylistyce "Dziecka Rosemary" i "Egzorcysty", a Sabrina będzie musiała pogodzić ze sobą dwie drzemiące w niej natury — czarownicy i śmiertelnika — oraz stawić czoła siłom zła, które zagrażają jej, członkom jej rodziny i codziennej rzeczywistości zwykłych ludzi.

Znana z "Mad Men" Kiernan Shipka wcieli się w tytułową bohaterkę, a Ross Lynch zagra jej chłopaka Harveya Kinkle'a. Oprócz nich w serialu wystąpią Lucy Davis jako Hilda Spellman, Miranda Otto jako Zelda Spellman, Jaz Sinclair jako Rosalind, przyjaciółka Sabriny, Tati Gabrielle jako jej rywalka Prudence, Chance Perdomo jako jej kuzyn Ambrose, Bronson Pinchot jako George Hawthorne, Michelle Gomez jako Mary Wardell, a także Richard Coyle jako ojciec Blackwood, Najwyższy Kapłan Kościoła Nocy i dziekan Akademii Sztuk Nieznanych.

Serial, którego twórcą jest Roberto Aguirre-Sacasa ("Riverdale"), ma zamówienie na dwa sezony, po 10 odcinków każdy. Premiera na Netfliksie zaplanowana jest na 26 października.