Jeszcze wrócimy do "Szkoły dla elity". Netflix zapowiada 2. sezon hiszpańskiego serialu

"Szkoła dla elity" (Fot. Netflix)

0

Szykujcie się na jeszcze więcej młodzieżowych dramatów w hiszpańskim wykonaniu. Netflix ogłosił, że "Szkoła dla elity" powróci z 2. sezonem, który zobaczymy w przyszłym roku.

Od premiery "Szkoła dla elity" nie zdążyły minąć nawet dwa tygodnie (nasza recenzja tutaj), a już wiadomo, że serial okazał się hitem. W innym przypadku Netflix nie ogłosiłby przecież tak szybko, że powstanie 2. sezon tej młodzieżowej produkcji.

O szczegółach kontynuacji na razie niewiele jeszcze wiadomo. Nie podano chociażby, którzy bohaterowie powrócą i kto nowy pojawi się w liceum Las Encinas, nie potwierdzono także showrunnera. Wiemy tylko, że za produkcję 2. sezonu ponownie odpowiadać będzie Zeta Audiovisual ("Teraz albo nigdy", "Trzy metry nad niebem", "Tylko Ciebie chcę"), a spodziewać możemy się go w 2019 roku.

Macie więc jeszcze sporo czasu, żeby nadrobić 1. sezon, którego akcja rozgrywa się w najbardziej prestiżowej szkole w Hiszpanii, gdzie uczą się nastolatki z wyższych sfer. Gdy decyzją lokalnych władz trafia tam trójka dzieciaków z klasy robotniczej, których szkoła została zniszczona przez trzęsienie ziemi, dochodzi do konfliktu klasowego, ten zaś doprowadza do morderstwa. Co się stało i kto ma krew na rękach?

"Szkoła dla elity" to druga oryginalna produkcja Netfliksa z Hiszpanii, a wystąpili w niej znani z "Domu z papieru" María Pedraza, Miguel Herrán i Jaime Lorente. Ponadto w obsadzie są Itzan Escamilla ("Telefonistki"), Miguel Bernardeau ("Ola de Crímenes"), Arón Piper ("15 Years and One Day"), Ester Expósito ("Estoy Vivo"), Mina El Hammani ("El Príncipe – dzielnica zła"), Álvaro Rico ("Velvet Collection") i debiutujący Omar Ayuso. Twórcami są hiszpańscy scenarzyści Carlos Montera i Darío Madrona.

1. sezon "Szkoły dla elity" jest dostępny w Netfliksie.