9 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Czy w "Glee" uśmiercą [spoiler]? Jaki tytuł będzie nosił premierowy odcinek 2. sezonu "Gry o tron"? Jak trzyma się "Smash" w ramówce NBC? A do tego newsy o "Cougar Town", "The Walking Dead", "L.A. Noir", "Desperate Housewives"...

1. Courtney Cox reżyseruje "Cougar Town". Tutaj zobaczycie, jak prezentuje się aktorka za kamerą. Jak zdradziła Courtney w rozmowie z TV Guide, był to jej debiut jako reżyserki serialu. Wcześniej zdarzyło jej się nakręcić krótki spot z Laurą Dern. Odcinek "Fool Moon Fever", który wyreżyserowała serialowa Jules, ABC pokaże 6 marca.

2. Lucy Lawless w miniserialu "Top of the Lake". Jak informuje TV Line, obsada miniserialu "Top of the Lake" będzie jeszcze bardziej gwiazdorska niż sądziliśmy. Do Elisabeth Moss i laureatki Oscara Holly Hunter dołącza Lucy Lawless, dawna serialowa Xena, która ostatnio gra w "Spartakusie". Kręcony w Nowej Zelandii miniserial BBC stworzyła Jane Campion ("Fortepian"). Główną rolę, panią detektyw Robin Griffin, która poszukuje dziewczynki, córki lokalnego bossa narkotykowego, gra Moss.

3. Kolejny powrót do "Desperate Housewives". Twórcy "DH" planują odcinek wypełniony flashbackami. Pojawią się dwie postacie, które już w serialu uśmiercono: Steven Culp, czyli dawny mąż Bree, Rex Van De Kamp, a także grająca ostatnio w "Robie" Lupe Ontiveros jako matka Carlosa, Juanita Solis.

4. Czy w "Glee" uśmiercą Quinn? Teoretycznie nie dowiemy się prawdy przez prawie dwa miesiące. W praktyce jednak - spoiler! - można się już domyślić, że blondwłosa piękność przeżyje. Samuelowi Larsenowi, a także jednemu z producentów wyrwało się na Twitterze, że Quinn śpiewa w 15. odcinku.

5. Milo Ventimiglia w pilocie Franka Darabonta. Znany z "Heroes" Milo Ventimiglia zagra w pilocie "L.A. Noir" Franka Darabonta, dawnego twórcy "The Walking Dead". Serial opowiada o walce policji z mafią w latach 40. i 50. Ventimiglia wcieli się w Neda Staksa, byłego marine, który teraz pracuje dla gangsterów.

6. Oglądalność "The Walking Dead" wciąż świetna. Mimo spadku formy w 2. sezonie ten serial ogląda się znakomicie za oceanem. 9 odcinek widziało w niedzielny wieczór w trakcie pierwszej emisji 6,9 mln Amerykanów. Wraz z powtórką odcinek obejrzało 8,5 mln ludzi, w tym 5,7 mln w wieku 18-49 lat.

7. Spory spadek "Smash". NBC jednak nie ma hitu? O 18% spadła oglądalność "Smash" w poniedziałkowy wieczór - 3. odcinek widziało już tylko 6,5 mln osób (współczynnik 2,3). Oznacza to, że "Smash" przegrywa już i z "Castle", i z "Hawaii Five-O". Świetnie radzi wciąż sobie "The Voice".

8. Znamy już tytuł premiery 2. serii "Gry o tron". "The North Remembers" - tak ma być zatytułowany pierwszy z nowych odcinków "Gry o tron". Tutaj możecie obejrzeć plakaty z postaciami na 2. sezon - są to niestety stare zdjęcia z nowymi cytatami.

9. 5. sezon serialu "Podkomisarz Brenda Johnson" na 13th Street. 22 lutego (czyli już dziś) na kanale 13th Street Universal rusza 5. sezon serialu kryminalnego "Podkomisarz Brenda Johnson" ("The Closer"). Premiera o godz. 21:00.

REKLAMA