Tak wyglądają nowi "Nędznicy" BBC: Olivia Colman w wielkiej peruce, a także Lily Collins, Dominic West i inni

0

Nowy serial "Les Misérables" ma rewelacyjną obsadę. Zobaczcie Olivię Colman w roli Madame Thénardier i innych bohaterów kostiumowego widowiska telewizji BBC.

"Nędzników" Victora Hugo ekranizowano i wystawiano wiele sposobów, w tym także jako bardzo popularny musical. Telewizja BBC zrobi to od nowa i po swojemu – 6-odcinkowy serial "Les Misérables", które będzie mieć premierę w tym roku, nie będzie oparty na musicalu.

Scenarzysta Andrew Davies – spec od kostiumowych produkcji BBC, autor "Rozważnej i romantycznej", "Wojny i pokoju", a także oryginalnego "House of Cards" – oparł się na materiale źródłowym i jest to świadoma decyzja. Zdaniem Daviesa musical nie obejmuje całości i przekazuje tę historię w sposób fragmentaryczny. Nowy miniserial ma być wierną adaptacją dzieła Hugo, a nie kolejną interpretacją tych fragmentów, które znamy na pamięć.

W serialu pojawią się m.in. Dominic West ("The Affair") jako Jean Valjean, Lily Collins ("The Last Tycoon") jako Fantine, David Oyelowo ("Selma") jako Javert, Josh O'Connor ("The Durrells") jako Marius, Ellie Bamber ("Nocturnal Animals") jako Cosette, a także Olivia Colman ("Broadchurch) i Adeel Akhtar ("The Night Manager") jako państwo Thénardier. Reżyseruje Tom Shankland ("Ripper Street", "The Missing").

Daty premiery jeszcze nie znamy, ale wysyp nowych zdjęć wskazuje, że serial zobaczymy jeszcze w tym roku.

Les Miserables

Les Miserables - First Look

Les Miserables - First Look

Les Miserables

Les Miserables