Piotr Adamczyk z brodą i w habicie. Aktor chwali się zdjęciem z planu serialu "Imię róży"

"Przepis na życie" (Fot. TVN)

0

W tym tygodniu Piotr Adamczyk dostał aż dwa samodzielne artykuły na Serialowej! Wszystko za sprawą ról w zagranicznych serialach – "Madam Secretary" i "Imieniu róży".

Piotr Adamczyk ostatnio coraz częściej pojawia się w zagranicznych serialach. Najpierw była mała rólka w "Odpowiedniku", kilka dni temu premierę miał odcinek "Madam Secretary" z jego udziałem, a teraz wypada wspomnieć o kolejnej roli aktora. Tym razem Adamczyk zagra mnicha Severinusa w serialowej wersji "Imienia róży" Umberto Eco. I trzeba przyznać, że wystąpi w świetnym towarzystwie.

John Turturro ("Długa noc") wcieli się w Williama z Baskerville, mnicha z XIV-wiecznego klasztoru franciszkanów, badającego serię makabrycznych morderstw. Rola jego antagonisty, inkwizytora Bernarda Gui, przypadła Rupertowi Everettowi ("Koniec defilady"). Z kolei młody niemiecki aktor Damien Hardung ("The Red Band Society") zagra Adso z Melku, ucznia Wilhelma i narratora całej opowieści.

W obsadzie znajdują się również Sebastian Koch ("Most szpiegów"), James Cosmo ("SS-GB"), Richard Sammel ("Inglourious Basterds"), Fabrizio Bentivoglio ("Kapitał ludzki") i Greta Scarano ("Suburra"). Projekt powstał z inicjatywy włoskiego 11 Marzo Film i publicznej telewizji RAI, a Palomar i niemiecki Tele München zostali partnerami w produkcji. Łączny budżet to 26 milionów euro. Reżyserem jest Giacomo Battiato, zdjęcia powstają we Włoszech.

"Imię róży" będzie liczyć 8 odcinków. Jak poinformował Adamczyk, prawa do emisji zakupiła już brytyjska telewizja BBC, niemieckie Sky, francuskie OCS oraz polskie ITI. Premiera będzie miała miejsce w przyszłym roku.