Chorwacja, Niemcy, Rumunia i nie tylko. HBO zapowiada nowe europejskie seriale

"Hackerville" (Fot. HBO)

Polskie "Ślepnąc od świateł" to nie jedyna europejska produkcja HBO, jaką będzie można wkrótce obejrzeć. Zobaczcie, co jeszcze szykuje stacja na najbliższe miesiące.

Trzy nowości, a do tego kolejne sezony już znanych seriali – takie atrakcje rodem z HBO Europe szykują się na najbliższe miesiące. Nas najbardziej interesuje polskie "Ślepnąc od świateł", którego wszystkie odcinki pojawią się w HBO GO już 27 października, ale to nie jedyny tytuł, na jaki warto zwrócić uwagę.

Tydzień później, 4 listopada, premierę będzie mieć rumuńsko-niemiecka koprodukcja zatytułowana "Hackerville". Będzie to 6-odcinkowy serial, łączący wątek głośnego śledztwa z elementami osobistego dramatu. Twórcami są Ralph Martin i Joerg Winger ("Deutschland 83"), a fabuła będzie koncentrować na Lisie Metz, pochodzącej z Rumunii specjalistce od cyberprzestępczości w niemieckiej federalnej policji kryminalnej.

Gdy duży niemiecki bank zostaje zaatakowany przez hakerów, a trop prowadzi właśnie do jej rodzinnego kraju, Lisa zostaje wysłana z Frankfurtu do Timisoary. Po wielu latach Rumunia wyda jej się zarazem dziwnie znajoma i kompletnie obca. Bohaterka będzie zmuszona skonfrontować się z niejasną historią swojej rodziny, a do tego nie będzie dogadywać się ze swoim rumuńskim partnerem, Adamem Sandorem. Wzajemną niechęć trzeba jednak będzie przełamać, gdy celem przestępców stanie się 14-letni genialny gracz.

Z kolei pod koniec roku zobaczymy chorwacki "Sukces" – pierwszą produkcję HBO Europe z regionu adriatyckiego. Podzielona na 6 odcinków historia będzie się rozgrywać w Zagrzebiu, a jej bohaterami będzie czworo przypadkowych osób z bardzo różnych środowisk, których losy nieoczekiwanie splatają się podczas dramatycznych wydarzeń.

Twórcą serialu jest Danis Tanović ("Ziemia niczyja"), a autorem scenariusza Marjan Alčevski ("Cash & Marry"). Serial jest opisywany jako gorzka oda do miasta Zagrzeb oraz wnikliwe studium współczesnego społeczeństwa, które analizuje takie zjawiska, jak frustracja, poczucie wyalienowania i marzenia o wyzwoleniu się z trudów codzienności. Premiera w HBO GO 26 grudnia.

Ponadto w styczniu w HBO GO pojawi się 3. sezon "Terapii" – czeskiej adaptacji głośnej międzynarodowej produkcji. Będzie on liczył 36 odcinków, a w głównej roli psychoterapeuty Marka Pošty powróci Karel Roden ("McMafia"). Z kolei już teraz możecie oglądać węgierskie "Złote życie" – rodzinny dramat z ciemnymi interesami w tle, o którym więcej pisaliśmy w Serialowej alternatywie. Wszystkie trzy sezony serialu są dostępne w HBO GO.

REKLAMA