Chorwacja, Niemcy, Rumunia i nie tylko. HBO zapowiada nowe europejskie seriale

"Hackerville" (Fot. HBO)

0

Polskie "Ślepnąc od świateł" to nie jedyna europejska produkcja HBO, jaką będzie można wkrótce obejrzeć. Zobaczcie, co jeszcze szykuje stacja na najbliższe miesiące.

Trzy nowości, a do tego kolejne sezony już znanych seriali – takie atrakcje rodem z HBO Europe szykują się na najbliższe miesiące. Nas najbardziej interesuje polskie "Ślepnąc od świateł", którego wszystkie odcinki pojawią się w HBO GO już 27 października, ale to nie jedyny tytuł, na jaki warto zwrócić uwagę.

Tydzień później, 4 listopada, premierę będzie mieć rumuńsko-niemiecka koprodukcja zatytułowana "Hackerville". Będzie to 6-odcinkowy serial, łączący wątek głośnego śledztwa z elementami osobistego dramatu. Twórcami są Ralph Martin i Joerg Winger ("Deutschland 83"), a fabuła będzie koncentrować na Lisie Metz, pochodzącej z Rumunii specjalistce od cyberprzestępczości w niemieckiej federalnej policji kryminalnej.

Gdy duży niemiecki bank zostaje zaatakowany przez hakerów, a trop prowadzi właśnie do jej rodzinnego kraju, Lisa zostaje wysłana z Frankfurtu do Timisoary. Po wielu latach Rumunia wyda jej się zarazem dziwnie znajoma i kompletnie obca. Bohaterka będzie zmuszona skonfrontować się z niejasną historią swojej rodziny, a do tego nie będzie dogadywać się ze swoim rumuńskim partnerem, Adamem Sandorem. Wzajemną niechęć trzeba jednak będzie przełamać, gdy celem przestępców stanie się 14-letni genialny gracz.

Z kolei pod koniec roku zobaczymy chorwacki "Sukces" – pierwszą produkcję HBO Europe z regionu adriatyckiego. Podzielona na 6 odcinków historia będzie się rozgrywać w Zagrzebiu, a jej bohaterami będzie czworo przypadkowych osób z bardzo różnych środowisk, których losy nieoczekiwanie splatają się podczas dramatycznych wydarzeń.

Twórcą serialu jest Danis Tanović ("Ziemia niczyja"), a autorem scenariusza Marjan Alčevski ("Cash & Marry"). Serial jest opisywany jako gorzka oda do miasta Zagrzeb oraz wnikliwe studium współczesnego społeczeństwa, które analizuje takie zjawiska, jak frustracja, poczucie wyalienowania i marzenia o wyzwoleniu się z trudów codzienności. Premiera w HBO GO 26 grudnia.

Ponadto w styczniu w HBO GO pojawi się 3. sezon "Terapii" – czeskiej adaptacji głośnej międzynarodowej produkcji. Będzie on liczył 36 odcinków, a w głównej roli psychoterapeuty Marka Pošty powróci Karel Roden ("McMafia"). Z kolei już teraz możecie oglądać węgierskie "Złote życie" – rodzinny dramat z ciemnymi interesami w tle, o którym więcej pisaliśmy w Serialowej alternatywie. Wszystkie trzy sezony serialu są dostępne w HBO GO.