Nowy fragment "Chilling Adventures of Sabrina" – poznajcie Hildę i Zeldę, ciotki Sabriny

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

Swoje wielkie wejście miał już Salem, a teraz pora poznać bliżej Zeldę i Hildę Spellman - ciotki Sabriny. Zobaczcie nowy fragment serialu.

Choć serial "Chilling Adventures of Sabrina" powstał na bazie komiksu o tym samym tytule, który stworzył Roberto Aguirre-Sacasa (będący jednocześnie showrunnerem produkcji), jest kilka rzeczy, które łączą go z oryginalnym sitcomem z lat 90.

Nie należy do nich mówiący kot o imieniu Salem (w nowej wersji kocur będzie pozbawiony głosu), ale niezmienione pozostały uczucia Sabriny (Kiernan Shipka) do Harveya Kinkle'a (Ross Lynch) i obecność w jej życiu dwóch ciotek – Hildy (Lucy Davis) i Zeldy (Miranda Otto). Hilda, obdarzona niezwykłą mocą i sprytnym poczuciem humoru, opisywana jest jako najmądrzejsza i najbardziej zdolna osoba w pomieszczeniu. Zelda natomiast jest surowa i przypada jej rola dyscyplinowania rodziny.

W najnowszym fragmencie serialu nieco bliżej poznamy ciotki nastoletniej czarownicy. Sabrina pyta je, czy istnieją szanse na przełożenie przypadającego w dzień jej 16. urodzin czarnego chrztu, który jest bardzo ważnym wydarzeniem w świecie magii. Dziewczyna wolałaby spędzić czas ze swoim chłopakiem. Propozycja nie podoba się Zeldzie i Hildzie. Uroczystość ma odbyć się w krwawe zaćmienie księżyca, które występuje raz na 66 lat!

Później rozmowa skupia się na Harveyu. Zelda docieka, czy aby na pewno chłopak "nie zhańbił" Sabriny – prawo czarownic nie dopuszcza bowiem możliwości, by nowicjuszem była osoba pozbawiona dziewictwa. Odpowiedź nastolatki brzmi "nie żeby to był wasz interes, ale nie", a na dźwięk tych słów Zelda i Hilda z ulgą mówią "chwała Szatanowi".

Serial pojawi się na Netfliksie 26 października.

REKLAMA