Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Kroniki Times Square" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Powrót "Daredevila" do dobrej formy, wizyta w Murder House w "American Horror Story", pożegnanie Iana w "Shameless", filmowa partyzantka w "Kronikach Times Square". Za nami naprawdę fajny tydzień w serialach!

HIT TYGODNIA: "Daredevil" wrócił w dobrej formie

Daredevil sezon 3

"Daredevil" (Fot. Netflix)

"Jessica Jones" ze słabszym sezonem. "Luke Cage" skasowany. "Iron Fist" również (to akurat dobra wiadomość). Trzeba przyznać, że seriale Marvela na Netfliksie nie miały ostatnio dobrej passy. Idąc tym tropem, byliśmy pełni obaw, co też zafundują nam twórcy "Daredevila". Ci na szczęście sprostali wyzwaniu, stawiając w 3. sezonie na to, co w serialu najlepsze.

Oczywiście nie mogło się przy tym obyć bez cierpiącego Matta Murdocka (Charlie Cox), zatem trochę czasu poświęca się tu jak do tej pory największemu kryzysowi (fizycznemu i duchowemu) naszego bohatera. Ale po pierwsze, jego reakcja nie jest całkowicie bierna, a po drugie, fabuła nie skupia się wyłącznie na niej. Wręcz przeciwnie, w równie dużej mierze kieruje się naszą uwagę czy to na dotychczas stanowiących tło Karen (Deborah Ann Woll) i Foggy'ego (Elden Henson), czy czarne charaktery w osobie Benjamina Poindextera (Wilson Bethel) i Kingpina (Vincent D'Onofrio).

Zwłaszcza powrót tego ostatniego na pełen etat wychodzi serialowi na dobre. Wilson Fisk i Daredevil są na siebie skazani i dobrze, że twórcy przyjęli to do wiadomości. Lepszej pary przeciwników w telewizyjnej adaptacji komiksów po prostu nie znajdziecie, co tutaj czuć od pierwszego pojawienia się władcy przestępczego Nowego Jorku na ekranie. D'Onofrio wystarcza kilka słów, by zawładnąć otoczeniem i wzbudzić w nas dreszcz, a to przecież dopiero początek.

Naprawdę dobrze zaczyna się robić dopiero nieco później, gdy akcja przyspiesza, na scenę w większym wymiarze czasu wkracza Bullseye, a sprawy obierają bardziej dramatyczny obrót. Nie jest to wszystko pozbawione fabularnych mielizn i słabszych momentów, ale o tych szybko się zapomina, gdy serial serwuje nam jedną ze swoich popisowych scen akcji. O tym wszystkim będziemy jeszcze pisać w spoilerowej recenzji sezonu – na razie wystarczy powiedzieć tyle, że powrót "Daredevila" to naprawdę dobra wiadomość. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA