"Homecoming" – mroczne tajemnice i napięta atmosfera w nowym zwiastunie serialu Amazona

"Homecoming" (Fot. Amazon Prime Video)

Kim jest Heidi, to tylko pierwsze z brzegu pytanie, jakie nasuwa się po obejrzeniu nowej zapowiedzi "Homecoming" – serialu Sama Esmaila, w którym główną rolę gra Julia Roberts.

Homecoming Transitional Support Center to ośrodek, w którym byli żołnierze mogą w spokoju pozostawić za sobą wojenne doświadczenia i powoli wrócić do życia w cywilu. "Bezpieczna przestrzeń" – jak mówi o nim Heidi Bergman (Julia Roberts). Wystarczy jednak obejrzeć nowy zwiastun "Homecoming", a od razu stanie się jasne, że za murami placówki dzieje się coś dziwnego.

Co takiego, będziemy się dowiadywać wraz z Heidi, byłą opiekunką z ośrodka, która lata po jego opuszczeniu mieszka wraz z matką (Sissy Spacek) w małym miasteczku, gdzie pracuje jako kelnerka. Stare sprawy nie pozwalają jednak o sobie zapomnieć, bo przeszłością Heidi zaczyna się interesować rząd, a ona uświadamia sobie, że za historią, którą sobie wmawiała, kryje się jakaś mroczna i potencjalnie bardzo niebezpieczna tajemnica.

Tropem Heidi będzie podążał Thomas Carrasco (Shea Wigham) z Departamentu Obrony; w roli jej dawnego zwierzchnika, Colina Belfasta, zobaczymy Bobby'ego Cannavale; a Stephan James zagra weterana, którego miała pod opieką. Ponadto w obsadzie znajdują się Dermot Mulroney, Jeremy Allen White, Alex Karpovsky i Marianne Jean-Baptiste.

Scenarzystami "Homecoming" są Eli Horowitz i Micah Bloomberg, autorzy podcastu, na którym bazuje serial. Twórcą i reżyserem wszystkich 10 odcinków jest natomiast Sam Esmail ("Mr. Robot"), który zapowiedział, że dostaniemy thriller w starym stylu, skupiający się na ludziach i ich problemach, a nie oszałamianiu widza twistami i efektami specjalnymi. Jak widać w zwiastunie, nie zabraknie też doskonale znanej choćby z "Mr. Robot" paranoicznej atmosfery.

Amazon zamówił od razu dwa sezony "Homecoming", pierwszy będzie mieć premierę 2 listopada.

REKLAMA