"Chilling Adventures of Sabrina" ma świetną czołówkę, a Wy możecie ją już obejrzeć

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

0

Odliczacie już godziny do premiery "Chilling Adventures of Sabrina" na Netfliksie? Dla niecierpliwych mamy serialową czołówkę – żywcem wyjętą z wzbudzających grozę komiksów.

Jeśli ktoś jeszcze liczył, że netfliksowe "Chilling Adventures of Sabrina" będzie miało coś wspólnego z Sabriną z lat 90., to najwyższa pora, żeby zmienił zdanie. Pomóc w tym może animowana czołówka serialu, jasno wskazująca, z jakiego rodzaju opowieścią będziemy tu mieć do czynienia.

Twórcą "Chilling Adventures of Sabrina" jest Roberto Aguirre-Sacasa, który oparł serial na komiksach własnego autorstwa. I jak widać, zręcznie przeniósł je na ekran, bo intro w świetnym stylu ożywia komiksowe ilustracje. Dodajmy do tego odpowiednią muzykę i gotowe. Macie już gęsią skórkę?

Na więcej szykujcie się w całym serialu, który ma być utrzymany w stylistyce "Dziecka Rosemary" i "Egzorcysty". Poznamy w nim historię nastoletniej Sabriny, która będzie musiała pogodzić ze sobą dwie drzemiące w niej natury — czarownicy i śmiertelnika — oraz stawić czoła siłom zła, zagrażającym jej, członkom jej rodziny i codziennej rzeczywistości zwykłych ludzi.

W roli tytułowej bohaterki wystąpi Kiernan Shipka, z kolei Ross Lynch zagra jej chłopaka Harveya Kinkle'a. Ponadto w obsadzie są Lucy Davis jako Hilda Spellman, Miranda Otto jako Zelda Spellman, Jaz Sinclair jako Rosalind, przyjaciółka Sabriny, Tati Gabrielle jako jej rywalka Prudence, Chance Perdomo jako jej kuzyn Ambrose, Bronson Pinchot jako George Hawthorne, Michelle Gomez jako Mary Wardell, a także Richard Coyle jako ojciec Blackwood, Najwyższy Kapłan Kościoła Nocy i dziekan Akademii Sztuk Nieznanych.

Składający się z dziesięciu odcinków 1. sezon "Chilling Adventures of Sabrina" pojawi się na Netfliksie już jutro – 26 października.