Ross z "Przyjaciół" kradł piwo w sklepie? David Schwimmer znalazł się w środku nietypowej sprawy

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

0

Kilka dni temu policja z Blackpool udostępniła nagranie z kradzieży zgrzewki browarów. Rozpowszechnienie wizerunku złodzieja miało pomóc w jego odnalezieniu. Internauci wskazują na Rossa z "Przyjaciół".

Media społecznościowe i tempo rozprzestrzeniania się w nich informacji niejednokrotnie pomogły policji w namierzeniu sprawców przestępstw. Ciekawa sytuacja miała miejsce w Wielkiej Brytanii, dokładniej w miejscowości Blackpool, gdzie pewien mężczyzna wyniósł zgrzewkę piwa z lokalu i został przyłapany przez kamerę.

Policja postanowiła opublikować nagranie z zajścia w mediach społecznościowych z nadzieją, że upublicznienie wizerunku przestępcy pomoże w jego schwytaniu. I możliwe, że akcja cieszyłaby się większą pomyślnością, gdyby nie uderzające podobieństwo złodzieja browarów do Rossa Gellera (David Schwimmer) z "Przyjaciół". Dodajmy, że filmik został już usunięty z profilu instytucji.

- Rozpoznajecie tego mężczyznę? Chcemy z nim porozmawiać w związku z kradzieżą w restauracji w Blackpool 20 września - brzmiał podpis pod nagraniem.

Kto nie rozpoznałaby Rossa? Internauci zaczęli masowo wymieniać imię i nazwisko aktora jako podejrzanego w sprawie. Ta przybrała komiczny obrót. "To Ross z Przyjaciół" - brzmiały cenne informacje od użytkowników. Policjanci z Blackpool nie mogli zignorować wskazówek w śledztwie.

- Dziękujemy wszystkim za szybką odpowiedź. Dogłębnie zbadaliśmy tę sprawę i potwierdziliśmy, że David Shwimmer był w tym dniu w Ameryce. Bardzo nam przykro, że tak musiało się stać.

W końcu do zarzutów odniósł się sam "oskarżony". Uczynił to za pośrednictwem żartobliwego filmiku, na którym widać, że może i wynosił piwo z lokalu, ale na pewno nie z tego w Blackpool.

- Funkcjonariusze, przysięgam, to nie byłem ja. Jak widzicie, byłem wówczas w Nowym Jorku. Ciężko pracującej policji w Blackpool życzę powodzenia w dochodzeniu. #toniebyłemja

Dystans do siebie w najlepszym wydaniu!

Jak można było się tego spodziewać, całe zajście zostało już sportretowane w postaci memów: