5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Jessica Jones" (Fot. Netflix)

"Jessica Jones" i "Daredevil" też mogą zostać skasowane. Coraz lepsza reprezentacja LGBTQ w serialach. Powstaje animowany "Star Trek" na wesoło. A oprócz tego "Broad City" i nowe "Roswell".

1. "Jessica Jones" i "Daredevil" też mogą zostać skasowane. Dlaczego Netflix skasował "Iron Fista" i "Luke'a Cage'a"? Business Insider twierdzi, że zainteresowanie obydwoma serialami znacząco spadło. Kiedy "Luke Cage" startował, pojawiło się 300 tys. wpisów o nim na Twitterze i Instagramie. W przypadku 2. sezonu było ich już tylko 50 tys. Jeszcze większy spadek zanotował "Iron Fist" – ze 120 tys. do 20 tys. O 2. sezonie "Jessiki Jones" też mówiło się znacznie mniej niż o pierwszym – z 300 tys. wpisów spadło do 150 tys. Bardzo dobrze sobie radziły oba sezony "Daredevila" (275 tys. i 200 tys. wpisów), 3. sezon jeszcze nie został podliczony.

Te liczby udowadniają, że Netflix nie kasuje seriali Marvela bez powodu. Najbezpieczniejszy z oryginalnej czwórki jest w tym momencie Diabeł z Hell's Kitchen. "Jessica Jones" ma zamówienie na 3. sezon, ale jeśli zainteresowanie nią będzie dalej spadać, 4. sezonu może już nie być.

2. Coraz lepsza reprezentacja LGBTQ w serialach. Pojawił się nowy raport "Where We Are on TV", z którego wynika, że rośnie reprezentacja LGBTQ w serialach. W sezonie 2018-19 to już było 8,8% serialowych bohaterów - 75 stałych ról w telewizji ogólnodostępnej i 120 w kablówkach. Więcej szczegółów tutaj.

3. Powstaje animowany "Star Trek" na wesoło. Scenarzysta "Ricka i Morty'ego" Mike McMahan tworzy serial animowany "Star Trek: Lower Decks", który skupi się na mniej istotnych członkach załogi jednego z mało ważnych okrętów Gwiezdnej Floty. "Chcę zrobić serial o ludziach, którzy uzupełniają replikatory jedzenia żółtą substancją, żeby mógł powstać banan" – tym zdaniem McMahan przekonał do siebie Alexa Kurtzmana, showrunnera "Star Trek: Discovery", i szefostwo CBS All Access. Serial od razu dostał zamówienie na dwa sezony.

4. Claudia Black w "Roswell, New Mexico". Aktorka znana z "The Originals" pojawi się w reboocie "Roswell" w roli adopcyjnej matki Maxa i Isobel, dwójki bohaterów, którzy tak naprawdę są kosmitami.

5. Zapowiedź i data premiery 5. sezonu "Broad City". Serial wraca 24 stycznia, 5. sezon będzie już ostatni.

REKLAMA