Mroczna modlitwa w "Ślepnąc od świateł". Zobaczcie nowy zwiastun serialu HBO

"Ślepnąc od świateł" (Fot. HBO)

Premiera "Ślepnąc od świateł" – nowego polskiego serialu HBO – już jutro. Zobaczcie kolejną zapowiedź produkcji, w której odwiedzimy Warszawę, jakiej na co dzień nie widać.

"Ześlij deszcz i zatop to miasto" – prosi Kuba (Kamil Nożyński) w nowej zapowiedzi "Ślepnąc od świateł", podczas gdy my oglądamy obrazki z nocnej, groźnej i hipnotyzującej Warszawy. Miasta narkotyku, pułapki i labiryntu, jak określa stolicę reżyser i współscenarzysta serialu, Krzysztof Skonieczny.

Patrząc na zwiastun, można zrozumieć, co ma na myśli, bo przedstawiona tu Warszawa rzeczywiście wygląda na miejsce, któremu łatwo dać się pochłonąć, ale znacznie trudniej się z niego wydostać. Coś na ten temat dowie się główny bohater "Ślepnąc od świateł", znany warszawski diler kokainy.

Kuba to perfekcjonista, który lubi mieć wszystko pod kontrolą, a zarazem outsider, o którym nikt za wiele nie wie. W końcu jednak męczy go dotychczasowe życie i postanawia się od niego odciąć – to nie będzie jednak prostym zadaniem. Czy Kuba podejmie walkę z własnymi demonami?

Serial powstał na podstawie powieści Jakuba Żulczyka, który jest również współautorem scenariusza. W rolach głównych oprócz Kamila Nożyńskiego zobaczymy Martę Malikowską, Roberta Więckiewicza, Jana Frycza, Cezarego Pazurę oraz Janusz Chabiora. Ponadto w obsadzie są m.in. Eryk Lubos, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska, Krzysztof Zarzecki, Ilona Ostrowska, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki i Krzysztof Skonieczny.

Premiera "Ślepnąc od świateł" 27 października o godz. 22:00 w HBO. A już rano na HBO GO pojawi się od razu cały 8-odcinkowy sezon.

REKLAMA