6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Kroniki Times Square" (Fot. HBO)

HBO zatrudnia koordynatorów scen intymnych. Emma Thompson w nowym serialu BBC. "Skandal w angielskim stylu" w HBO. A oprócz tego "Tales of the City", nowy francuski serial Netfliksa i nie tylko.

1. HBO zatrudnia koordynatorów scen intymnych. HBO zmienia podejście do scen seksu – teraz wszystkie będą kręcone pod okiem tzw. koordynatorów intymności, czyli osób, które będą dbać o to, żeby aktorzy czuli się na planie komfortowo, pod względem fizycznym i psychicznym. Pierwszą taką osobą jest Alicia Rodis, która rozpoczęła nową karierę od pomagania ekipie "Kronik Times Square" w opracowywaniu i kręceniu scen erotycznych. I to właśnie "Kronikom Times Square" telewizja zawdzięcza nowe stanowisko. A dokładniej Emily Meade, serialowej Lori, która miała obawy związane z zagraniem sceny seksu oralnego. Teraz Alicia Rodis pracuje już na kilku planach seriali HBO – oprócz "Kronik Times Square" także "Watchmen", "Crashing", "Deadwood", "Jett" i "Euphorii".

2. Victor Garber w obsadzie "Tales of the City". Victor Garber dostał rolę powracającą w netfliksowym "Tales of the City". Zagra przystojnego angielskiego dżentelmena, który czyta stare książki Annie (Olympia Dukakis).

3. "Skandal w angielskim stylu" w HBO. 2 listopada HBO rozpocznie emisję miniserialu "Skandal w angielskim stylu" ("A Very English Scandal") z Hugh Grantem w roli przywódcy partyjnego, który skrywa przed światem mroczną tajemnicę. Serial oparty jest na faktach i przedstawia losy pierwszego w historii Wielkiej Brytanii polityka, który stanął przed sądem oskarżony o udział w spisku i podżegania do zabójstwa.

4. Emma Thompson w nowym serialu BBC. Emma Thompson dołączyła do obsady "Years and Years", który tworzy Russell T Davies ("Doktor Who", "A Very English Scandal"). 6-odcinkowy serial opowie 15 lat z życia Lyonów, brytyjskiej rodziny, która stara się radzić w świecie niestabilnej polityki, zmieniającej się gospodarki i postępu technologicznego. Historia rozpocznie się w 2019 roku, a następnie wybiegnie w przyszłość. W obsadzie są także Jessica Hynes, Rory Kinnear, Ruth Madeley, T'Nia Miller, Anne Reid i Russell Tovey.

5. Przyzwoity start "Legacies" w CW. 1,2 mln/0,3 amerykańskich widzów obejrzało pilot nowego wampirzego serialu Julie Plec.

6. Netflix zapowiada francuską komedię romantyczną. Serial "The Hookup Plan" (w oryginale "Plan Coeur") to komedia romantyczna, której akcja dzieje się w Paryżu. Premiera 7 grudnia.

REKLAMA