7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Gotham" (Fot. FOX)

FOX podaje styczniowe daty premier, w tym "Gotham". "Arrested Development" prawdopodobnie skończy się po 5. sezonie. "Strange Angel" wróci z 2. sezonem. A oprócz tego "Heathers", "Rezydenci" i nie tylko.

1. FOX podaje styczniowe daty premier. Finałowy sezon "Gotham" startuje 3 stycznia. FOX zwiększył zamówienie z 10 odcinków do 12, tak że cały serial będzie liczyć 100 odcinków. Serial będzie emitowany razem z "The Orville", które wraca w niedzielę 30 grudnia, a następnie będzie emitowane w czwartki. 14 stycznia zadebiutuje wampirzy serial "The Passage", a 15 lutego "Proven Innocent". Z kolei 3 marca wróci z 3. sezonem "Cosmos".

2. "Arrested Development" prawdopodobnie skończy się po 5. sezonie. "Arrested Development" powróci z drugą połową 5. sezonu, którą zobaczymy na początku przyszłego roku, ale na tym prawdopodobnie koniec. Informacja pochodzi od Davida Crossa. "Nauczyłem się już, że 'nigdy nie mów nigdy', ale nie potrafię sobie wyobrazić, że to się znów wydarzy, z wielu różnych powodów" – powiedział aktor w "Late Night With Seth Meyers Podcast".

3. "Strange Angel" wróci z 2. sezonem. Platforma CBS All Access zamówiła 2. sezon serialu "Strange Angel".

4. "Heathers" znów wycofane z ramówki w USA. Z ramówki wyrzucono dwa odcinki zawierające naukę strzelania w szkole. Przyczyną jest strzelanina w synagodze w Pittsburghu.

5. "The Little Drummer Girl" ze słabszym otwarciem niż "Nocny recepcjonista". Premierę nowego serialu szpiegowskiego BBC na podstawie powieści Johna Le Carré'a obejrzało 5 mln widzów w Wielkiej Brytanii. "Nocny recepcjonista" miał na otwarcie oglądalność 6,1 mln. Serial wypada też słabiej niż "Bodyguard" (6,7 mln, a potem jeszcze rosło) i "The Cry" (5,7 mln).

6. Miles Gaston Villanueva w obsadzie "Rezydentów". Aktor znany z "Law & Order True Crime" dostał powracającą rolę Aleca, urodzonego innowatora i samotnika, który spędził większość życia, przemieszczając się i uciekając, kiedy coś mu przestawało pasować.

7. Netflix zamawia miniserial "Ottoman Rising". 6-odcinkowy miniserial będzie hybrydą dokumentu i serialu dramatycznego. Opowie historię Mehmeda II Zdobywcy, sułtana, który zdobył Konstantynopol i uczynił miasto stolicą imperium osmańskiego.

REKLAMA