Cate Blanchett na małym ekranie! Kogo zagra w "Mrs. America" – nowym serialu stacji FX?

"Blue Jasmine"

Dwukrotna zdobywczyni Oscara w telewizji? A czemu nie? Cate Blanchett zagra główną rolę w serialu limitowanym "Mrs. America" – poznajcie pierwsze szczegóły.

Wprawdzie największe gwiazdy kina na małym ekranie nie są już niczym szczególnie zaskakującym, ale takie informacje jak ta ciągle robią ogromne wrażenie. Jak podaje m.in. TVLine, Cate Blanchett zagra w "Mrs. America" – serialu limitowanym stacji FX, którego będzie też współproducentką. Dla dwukrotnej laureatki Oscara będzie to debiut w głównej roli w amerykańskiej telewizji. Wcześniej występowała już w australijskich serialach, ale jej ostatnie pierwszoplanowe role pochodzą z połowy lat 90.

W "Mrs. America" Cate Blanchett wcieli się w amerykańską konserwatywną aktywistkę polityczną, Phyllis Schlafly. Ta zasłynęła w latach 70. głośnym sprzeciwem wobec planów wprowadzenia Equal Rights Amendment – poprawki do Konstytucji gwarantującej kobietom równe prawa. "Nie mogło być lepszego momentu, by sięgnąć do tego nieodległego fragmentu historii" – powiedziała aktorka.

Serial opowie prawdziwą historię ruchu domagającego się uchwalenia poprawki oczami kobiet tamtej ery. Nie tylko Schlafly, ale także feministek: Glorii Steinem, Betty Friedan, Shirley Chisholm, Belli Abzug i Jill Ruckelshaus. Zobaczymy, jak jedno z najbardziej zażartych starć wojny kulturowej z lat 70. na zawsze odmieniło krajobraz amerykańskiej polityki.

Twórczynią "Mrs. America" będzie Dahvi Waller ("Mad Men", "Halt and Catch Fire"). Wśród producentek są jeszcze Stacey Sher ("Into the Badlands") i Coco Francini ("Skylanders Academy"). Całość ma liczyć 9 odcinków, a ich produkcja ruszy w przyszłym roku.

REKLAMA