7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Josh Whitehouse w serialu "Poldark" (Fot. BBC)

Aktor z "Poldarka" w prequelu "Gry o tron". "Castlevania" z zamówieniem na 3. sezon. Miniserial "Das Boot" w Epic Drama. A oprócz tego nowy serial na podstawie powieści Pratchetta i nie tylko.

1. Aktor z "Poldarka" w prequelu "Gry o tron". Josh Whitehouse dołączył do obsady spin-offu "Gry o tron". Będzie grać jedną z głównych ról, m.in. u boku Naomi Watts. Nie wypuszczono żadnych informacji na temat jego postaci.

2. "Castlevania" z zamówieniem na 3. sezon. Netflix zamówił 3. sezon serialu "Castlevania", który będzie liczyć 10 odcinków.

3. Nowy miniserial "Das Boot" w listopadzie w Epic Drama. 26 listopada o godz. 21:00 – kilka dni po niemieckiej premierze w telewizji Sky – na kanale Epic Drama wystartuje miniserial "Okręt" ("Das Boot"). W serialu zobaczymy losy fikcyjnego okrętu podwodnego U-612 w drodze na misję bojową na terytorium wroga. Akcja dzieje się jesienią 1942 roku, a więc kilka miesięcy po wydarzeniach z filmu Wolfganga Petersena z 1981 roku. W obsadzie są m.in. Vicky Krieps, Lizzy Caplan, Tom Wlaschiha, Vincent Kartheiser, James D'Arcy i Thierry Frémont.

4. Więcej "Mr. Robot" w Showmax. Dziś w serwisie Showmax pojawił się 3. sezon "Mr. Robot", 15 listopada wraca "Ucho Prezesa".

5. "The Ranch" z zamówieniem na 4. sezon. Netflix zamówił 4. sezon "The Ranch", który, podobnie jak poprzednie, będzie liczyć 20 odcinków.

6. Powstanie "The Watch" na podstawie powieści Terry'ego Pratchetta. Telewizja BBC zamówiła 8-odcinkowy serial "The Watch" – "punkrockowy thriller" na podstawie powieści o Straży Miejskiej Ankh-Morpork z cyklu "Świat Dysku" Terry'ego Pratchetta. Poznamy w nim grupkę gliniarzy, którzy ratują miasto przed złem z przeszłości, jak i przyszłości. W serialu pojawią się takie postacie jak kapitan Sam Vimes, Lady Sybil Ramkin, Carrot, Angua, Cheery, a także Śmierć. Serial pisze Simon Allen ("Strike Back", "The Musketeers"), a producentami będą Hilary Simon ("Luther") i Phil Collinson ("Doctor Who").

7. Data premiery 2. sezonu "Kliki". Powraca brytyjska "Klika" – 2. sezon będzie mieć premierę 10 listopada w BBC Two i dzień później w Polsce na HBO GO.

REKLAMA