7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Penny Dreadful" (Showtime)

Showtime zamawia sequel "Penny Dreadful". Ouvenzhané Wallis pojawi się w "Black-ish". Twórca "Californication" pracuje nad komediodramatem o weselu. A oprócz tego "Tales of the City", "Swamp Thing" i nie tylko.

1. Showtime zamawia sequel "Penny Dreadful". Telewizja Showtime zamówiła serial "Penny Dreadful: City of Angels" – duchowego spadkobiercę "Penny Dreadful", którego akcja będzie dziać się w latach 30. XX wieku. Historia rozpocznie się w 1938 roku, w Los Angeles, "w czasie i miejscu wypełnionym meksykańskim folklorem i społecznymi napięciami". W centrum będzie konflikt postaci, związanych z Santa Muerte (Świętą Śmiercią) i sprzymierzonymi z diabłem.

Serial będzie stanowić miks wątków nadprzyrodzonych z rzeczywistością tamtych czasów. Będą okultystyczne mity i moralne dylematy, zaprezentowane na tle historycznym. Wszyscy bohaterowie będą nowi, ale showrunnerem pozostanie John Logan, twórca "Penny Dreadful", który będzie produkować serial razem z Michaelem Aguilarem ("Kidding").

Print

2. Quvenzhané Wallis pojawi się w "Black-ish". Oscarowa aktorka zagra Kyrę, młodszą kuzynkę Dre (Anthony Anderson), która na jakiś czas zamieszka z jego rodziną, bo jej mama nie może się nią zająć. Postać pojawi się w jednym z odcinków w 2019 roku.

3. Molly Ringwald w obsadzie "Tales of the City". Aktorka, która ostatnio gra w "Riverdale", dostała rolę powracającą w netfliksowym "Tales of the City". Nie podano na razie, jaką postać zagra.

4. Virginia Madsen w obsadzie "Swamp Thing". "Swamp Thing" (czyli "Potwór z bagien") to nowy serial DC Universe, opowiadający historię Abby Arcane (Crystal Reed z "Gotham"), która odkrywa zabójczego wirusa w bagnach Luizjany. Virginia Madsen zagra Marię Sunderland, żonę lokalnego biznesmena, mającego obsesję na punkcie tych bagien.

5. Twórca "Californication" pracuje nad komediodramatem o weselu. FOX zamówił pilotowy odcinek komediodramatu "Let's Spend the Night Together". Serial, oparty na francuskim formacie "Quadras", ma opowiadać o miłości, przyjaźni i rodzinie na różnych etapach życia. Kolejne odcinki będą ujawniać zaskakujące informacje o uczestnikach pewnego wesela. Pilota pisze Tom Kapinos ("Californication").

6. Powiększa się obsada "Euphorii". Do obsady młodzieżowego serialu HBO dołączyli Algee Smith ("The New Edition Story") i Austin Abrams ("The Walking Dead").

7. Jonah Hill i Maggie Rogers w zapowiedzi "Saturday Night Live". Oboje pojawią się w jutrzejszym odcinku.

REKLAMA