Nowy "Detektyw" i nierozwiązana sprawa sprzed lat – pełny zwiastun 3. sezonu serialu HBO

"Detektyw" (Fot. HBO)

0

Mroczna zagadka sprzed lat, ponure scenerie i Mahershala Ali w roli niepotrafiącego zapomnieć o przeszłości stróża prawa. "Detektyw" powraca z nowym sezonem – zobaczcie zwiastun.

"Ta sprawa to wszystko, o czym mogę myśleć" – mówi Wayne Hays (Mahershala Ali), główny bohater nowego sezonu "Detektywa" w zwiastunie, który rzuca nieco światła na kolejną odsłonę kryminalnej antologii HBO. Wiemy, że akcja będzie się rozgrywać w różnych okresach czasu na przestrzeni trzech dekad i będzie dotyczyć nigdy niewyjaśnionej sprawy zaginięcia dwójki dzieci z Krainy Ozark.

Ta właśnie tajemnica będzie źródłem udręki Wayne'a Haysa, który zajmował się nią od samego początku jeszcze w latach 80. W zapowiedzi widzimy go na różnych etapach śledztwa, a także wiele lat później, gdy zagadka wciąż nie daje mu spokoju. Dodajmy do tego gęstą atmosferę i ponure krajobrazy Arkansas, a otrzymamy być może zwiastun powrotu serialu do formy z 1. sezonu.

W rolę partnera Haysa, Rolanda Westa, wcieli się Stephen Dorff ("Star"), a Carmen Ejogo ("Selma") zagra Amelię Reardon, nauczycielkę z Arkansas związaną z zaginionymi dziećmi. W zapowiedzi pojawiają się także Mamie Gummer ("The Good Wife") i Scoot McNairy ("Halt and Catch Fire") jako zrozpaczeni rodzice. Ponadto w obsadzie są Ray Fisher ("Liga Sprawiedliwości"), Sarah Gadon ("Alias Grace") i Jodi Balfour ("Rellik").

Twórcą, scenarzystą i showrunnerem serialu jest Nic Pizzolatto, który zadebiutuje w tym sezonie także w roli reżysera. Oprócz niego reżyserują również Daniel Sackheim i Jeremy Saulnier. Premiera 3. sezonu "Detektywa" w HBO i HBO GO 14 stycznia.

Advertisement