"Księga czarownic" nie skończy się tak szybko – zamówiono dwa kolejne sezony!

"Księga czarownic" (Fot. Sky Atlantic)

Finał "Księgi czarownic" dopiero przed nami, ale już teraz wiadomo, że będzie ciąg dalszy. Stacja Sky właśnie zamówiła nie jeden, ale od razu dwa sezony.

Życzycie sobie więcej lekkiego guilty pleasure w klimacie fantasy? Proszę bardzo – "Księga czarownic" właśnie otrzymała zamówienie na kontynuację, a że serial okazał się sporym hitem, to wiadomo już, że zobaczymy zarówno 2. jak i 3. sezon. A to wszystko jeszcze przed finałem pierwszej odsłony, który w Wielkiej Brytanii zostanie wyemitowany dopiero dzisiaj.

Wraz z informacją o przedłużeniu serialu, pojawił się od razu również zarys fabuły 2. sezonu. Jeśli więc nie chcecie psuć sobie niespodzianki przed finałem albo nie znacie książkowego oryginału autorstwa Deborah Harkness, to uprzedzamy przed potencjalnymi spoilerami.

W kontynuacji Matthew (Matthew Goode) i Diana (Teresa Palmer) przeniosą się w czasie, znajdując schronienie w Londynie z epoki elżbietańskiej. Tam będą musieli odszukać wymykającą im się z rąk księgę oraz potężnego czarownika, który pomoże Dianie kontrolować jej moce.

Tymczasem w teraźniejszości Sarah (Alex Kingston) i Em (Valarie Pettiford) schronią się w rodowej posiadłości Ysabeau de Clermont (Lindsay Duncan), a Marcus (Edward Bluemel) i Miriam (Aiysha Hart) przejmą obowiązki Matthew w ochronie Nathaniela (Daniel Ezra) i ciężarnej Sophie (Aisling Loftus). Z kolei Gerbert (Trevor Eve), Knox (Owen Teale), Satu (Malin Buska) i Domenico (Gregg Chillin) spróbują wyjaśnić zniknięcie Matthew i Diany oraz sekrety, jakie przed nimi skrywali.

Nic jeszcze nie wiadomo na temat daty premiery kontynuacji. Za to 1. sezon "Księgi czarownic" można oglądać w HBO GO – finał pojawi się tam już jutro.

Advertisement

REKLAMA