Donald Trump użył "Gry o tron" w walce politycznej. HBO i aktorki głośno protestują – zobaczcie, o co poszło

Donald Trump kontra "Gra o tron"

Serialowe hasło napisane dobrze znaną czcionką, tyle że z przesłaniem politycznym? HBO mówi "nie". Zobaczcie, jak Donald Trump próbował użyć "Gry o tron" w walce na Twitterze.

"Nadchodzi zima" to hasło, które słyszał chyba każdy, niezależnie od tego, czy ogląda seriale, czy nie. I właśnie to postanowił wykorzystać Donald Trump, który wrzucił na Twittera obrazek podpisany "Nadchodzą sankcje".

Gdyby ktoś miał wątpliwości, do czego to odniesienie, rozwiewa je czcionka – identyczna, co na plakatach "Gry o tron". Przy użyciu znaku towarowego należącego do HBO prezydent USA próbował nagłośnić sankcje nakładane przez jego administrację na Iran.

HBO zareagowało bardzo szybko, pytając na Twitterze: "Jak się mówi nadużycie znaku towarowego w języku Dothraki?".

"Nie byliśmy świadomi, że pojawi się taki komunikat i wolelibyśmy, żeby nasz znak towarowy nie był przywłaszczany do celów politycznych" – brzmi dłuższe oświadczenie HBO, które zamieścił serwis TVLine. Zareagowały także aktorki, Sophie Turner i Maisie Williams, czyli serialowe siostry Sansa i Arya Stark. "Nie dziś" – napisała krótko Williams.

Pojawiły się wreszcie reakcje w postaci memów – np. "Nadchodzi impeachment".

Polityczna wojna w USA trwa, a tymczasem my czekamy na finałowy sezon "Gry o tron". Zgodnie z zapowiedziami HBO, zobaczymy go w pierwszej połowie 2019 roku. Wszystkie dotychczasowe sezony możecie obejrzeć w HBO GO.

Advertisement

REKLAMA