"Wodnikowe Wzgórze" BBC i Netfliksa wygląda świetnie! Kiedy premiera mrocznej animacji o królikach?

"Wodnikowe Wzgórze" (Fot. BBC)

20 mln funtów na dwa odcinki animacji i gwiazdorska obsada? Takie rzeczy są możliwe. Zobaczcie zdjęcia z "Wodnikowego Wzgórza", ambitnej kreskówki dla dorosłych od BBC i Netfliksa.

O tym, że powstaje serial "Wodnikowe Wzgórze" ("Watership Down") na podstawie popularnej powieści Richarda Adamsa, pisaliśmy już ponad dwa lata temu. Choć animowana miniseria, tworzona wspólnie przez BBC i Netfliksa, liczy zaledwie dwa długie odcinki, produkcja się przeciągała – aż do teraz.

Digital Spy donosi, że premiera "Wodnikowego Wzgórza" w BBC zaplanowana jest na Boże Narodzenie. Poza Wielką Brytanią serial będzie pokazywany na Netfliksie, ale na razie jeszcze nie mamy daty premiery.

Cóż to takiego "Wodnikowe Wzgórze"? To opowieść fantastyczna o królikach, które muszą opuścić swoją królikarnię, bo ich spokój zakłócił człowiek. Zwierzęta wyruszają w pełną przygód podróż w poszukiwaniu nowego miejsca do życia. Grupę prowadzą dwaj bracia, którzy odważnie stawiają czoła drapieżnikom i innym niebezpieczeństwom, gnani nadzieją, że dotrą do ziemi obiecanej i stworzą nową, lepiej funkcjonującą społeczność.

Króliki mają imiona, strukturę społeczną, język, mitologię itp., a cała opowieść o budowaniu króliczego społeczeństwa jest bardzo daleka od tego, co może nam się kojarzyć z uroczymi historyjkami dla dzieci o króliczkach. Serial ma być mroczny i skierowany do dorosłego widza. Scenariusz napisał Tom Bidwell ("My Mad Fat Diary").

Główne role w "Wodnikowym Wzgórzu" grają John Boyega (jako Bigwig), James McAvoy (Hazel), Nicholas Hoult (Fiver), Ben Kingsley (gen. Woundwort), Olivia Colman (Strawberry) i Gemma Arterton (Clover).

Do obsady dołączyli także Peter Capaldi (Kehaar), Rosamund Pike (The Black Rabbit Of Inlé), Daniel Kaluuya (Bluebell), Taron Egerton (El-Ahrairah), Mackenzie Crook (Hawkbit), Gemma Chan (Dewdrop), Jason Watkins (Captain Orchis), Rory Kinnear (Cowslip), Craig Parkinson (Captain Sainfoin), Henry Goodman (Blackavar), Tom Wilkinson (Threarah), Lee Ingleby (Captain Campion), Charlotte Spencer (Nettle) i Daniel Rigby (Dandelion).

Jak podawano wcześniej, budżet serialu to aż 20 mln funtów. Początkowo miały powstać cztery odcinki, ostatecznie jednak BBC zdecydowało się wyemitować całość w święta w dwóch dłuższych częściach (możliwe, że Netflix pokaże miniserię w innym kształcie).

Watership-Down-02

Watership-Down-03

Watership-Down-04

Watership-Down-05

Watership-Down-06

Watership-Down-07

Watership-Down-08

REKLAMA