Film "Deadwood" już powstaje. Mamy pierwszy opis i wiemy, którzy bohaterowie powrócą

"Deadwood" (Fot. HBO)

0

To się naprawdę dzieje – rozpoczęły się zdjęcia do filmu kończącego historię bohaterów "Deadwood"! Ekipa weszła na plan i potwierdzono, kogo znów zobaczymy na ekranie.

Bardzo długie 12 lat czekali fani "Deadwood" na wiadomość o powrocie swoich ulubieńców na ekrany. Tego lata ogłoszono, że film kończący ich historię dostał wreszcie zielone światło od HBO, a teraz sprawy nabrały jeszcze szybszego tempa. Jak doniósł "Entertainment Weekly", serialowa ekipa na czele z twórcą, Davidem Milchem, jest już na planie. Pierwszy oficjalny opis filmu brzmi tak:

Niezapomniani bohaterowie serialu spotykają się ponownie po dziesięciu latach, by uczcić nadanie Południowej Dakocie statutu stanowego. Odżywają dawne rywalizacje, sojusze są poddawane próbom, a stare rany na nowo otwierane, gdy wszyscy próbują się odnaleźć wśród zmian, jakie przyniosły nowoczesność i czas.

Ujawniono także, którzy bohaterowie powrócą w filmie i w skrócie można powiedzieć, że będą to praktycznie wszyscy z głównej obsady. Zobaczymy zatem ponownie Timothy'ego Olyphanta (Seth Bullock) i Iana McShane'a (Al Swearengen), a także Molly Parker (Alma Ellsworth), Paulę Malcomson (Trixie), Johna Hawkesa (Sol Star), Annę Gunn (Martha Bullock), Daytona Callie (Charlie Utter), Brada Dourifa (Doc Cochran), Robin Weigert (Calamity Jane), Williama Sandersona (E.B. Farnum), Kim Dickens (Joanie Stubbs) i Geralda McRaney'a (George Hearst).

Do obsady dołączy Jade Pettyjohn ("School of Rock"), która zagra postać o imieniu Caroline. Zabraknie w niej natomiast zmarłego przed rokiem Powersa Boothe'a (Cy Tolliver) i Titusa Wellivera (Silas Adams), który jest zajęty na planie "Boscha". Reżyserem filmu jest Daniel Minahan, scenariusz napisał David Milch.

Premiery filmowego "Deadwood" możemy się spodziewać w 2019 roku, a trzy sezony serialu są dostępne w HBO GO.

Advertisement