"Death and Nightingales" – Jamie Dornan i Matthew Rhys w zwiastunie miniserialu BBC

"Death and Nightingales" (Fot. BBC)

Co powiecie na panów z "The Fall" i "The Americans" w kostiumowym wydaniu? Oto zapowiedź "Death and Nightingales" – nowej produkcji BBC, która przeniesie nas w XIX-wieczne realia.

Pasjonująca opowieść o miłości, zdradzie, oszustwie i zemście osadzona w pięknej scenerii irlandzkiego Fermanagh pod koniec XIX wieku – tak BBC zapowiada oparty na powieści Eugene'a McCabe'a 3-odcinkowy miniserial "Death and Nightingales". Akcja ma się rozgrywać na przestrzeni jednej doby w 1885 roku, gdy w dniu swoich 23. urodzin, Beth Winters (Ann Skelly) postanowi zmienić swoje życie, uciekając z domu u boku czarującego Liama Warda (Jamie Dornan).

Z decyzją dziewczyny nie pogodzi się jej ojczym, protestancki właściciel ziemski Billy (Matthew Rhys), którego łączą z Beth skomplikowane relacje. Czy bohaterka zdoła przejąć kontrolę nad własnym przeznaczeniem? I komu właściwie powinna zaufać?

Jak widać po zwiastunie, wybór wcale nie będzie łatwy. Z jednej strony stoi wprawdzie człowiek, przez którego dość się wycierpiała, i który nigdy nie obdarzył jej ojcowską miłością, a z drugiej przystojny nieznajomy, obiecujący lepszą przyszłość. Ale kim naprawdę jest Liam i w co wpląta Beth?

Twórcą "Death and Nightingales" jest Alan Cubitt ("The Fall"), premiera na BBC jeszcze w tym miesiącu.

REKLAMA