Jak zakończy się "American Horror Story: Apokalipsa" i kto jeszcze powróci? Zobaczcie zapowiedź finału sezonu

"American Horror Story: Apokalipsa" (Fot. FX)

0

W 8. sezonie "American Horror Story" Ryan Murphy zmiksował ataki nuklearne, nadejście seksownego Antychrysta i powrót naszych ulubionych czarownic. Jak się skończy "Apokalipsa"?

"American Horror Story: Apokalipsa" to świetna niespodzianka, od początku do (prawie już) końca. Ryanowi Murphy'emu i jego ekipie udało się połączyć ze sobą dwa najlepsze sezony ("Murder House" i "Coven"), dodać do tego odjechany koniec świata i stworzyć miks, który nie tylko sprawia frajdę, ale też ma sens.

Sezon zaczął się ataku nuklearnego i prawdziwej apokalipsy, a potem cofnęliśmy się w czasie, żeby dowiedzieć się, co to ma wspólnego z nawiedzonym domem z 1. sezonu i czarownicami z 3. sezonu. Do tego i tak już ambitnego miksu dorzucono mnóstwo nowych postaci, na czele z Michaelem Langdonem (Cody Fern w kolejnej świetnej roli po "American Crime Story: Versace"), a także trochę różnych spisków i kluczowy wątek, będący jedną wielką parodią Doliny Krzemowej.

Z przedostatniego odcinka w tym sezonie dowiedzieliśmy się, że do końca świata doprowadziło dwóch przerysowanych nerdów, działających razem z Michaelem i tajną organizacją zwaną The Cooperative, czyli po prostu... iluminatami. Należą do niej m.in. Putin, Buffet i Clinton – Bill, nie Hillary. Wszyscy członkowie są potężni i bogaci, a ponieważ zaprzedali dusze diabłu, to będą spełniać polecenia jego potomka, Michaela.

Ten zaś chce zniszczyć świat, ale najpierw pozabijać czarownice. To udaje mu się częściowo, bo te najważniejsze – Cordelia, Myrtle, Mallory, Misty, Madison i Coco – przeżywają atak i teraz mają tylko jeden odcinek, żeby zapobiec ostatecznej zagładzie świata. Zaś Ryan Murphy ma równie mało czasu, żeby to wszystko zgrabnie zakończyć.

Finał nosi jakże adekwatny tytuł "Apocalypse Then", a z zapowiedzi wynika, że powinniśmy szykować się na ostateczną rozgrywkę pomiędzy dobrem a złem w absurdalnym wydaniu. Czarownice prawdopodobnie dopuściły do ataku nuklearnego ("Jak mamy zatrzymać tysiąc pocisków nuklearnych"?/"Aby uratować świat, musimy najpierw patrzeć, jak płonie"), przetrwały go i pojawiły się bunkrze (gdzie umieściły wcześniej Coco), żeby raz na zawsze uwolnić Ziemię od Michaela. W finale rozegra się ich ostatnia walka – jeśli ją wygrają, być może jest szansa na kolejny sezon w klimacie postapokaliptycznym?

Zwiastun zawiera także potyczkę Cordelii i Dinah w teraźniejszości, w Outpost 3, oraz kolejną wizytę Jessiki Lange w roli Constance Langdon. Finał "American Horror Story: Apokalipsa" będziecie mogli zobaczyć na FOX Polska w najbliższy czwartek o godz. 23:00.