Kto jest Królem Gargulców w "Riverdale"? Twórca radzi, by przyjrzeć się jednej postaci

"Riverdale" (Fot. CW)

0

Była sprawa Jasona Blossoma, Czarnej Maski, a teraz nastoletni detektywi chcą dowiedzieć się, kto kryje się pod maską Króla Gargulców. Trop dociekliwym podrzuca twórca "Riverdale".

Odcinek "Riverdale" o tytule "The Midnight Club" był zapowiadany od wakacji. Główni aktorzy mieli odbyć podróż w czasie w stylu "The Breakfast Club" do przeszłości swoich rodziców. Przy okazji wcielili się w ich szkolne wersje. W ostatni czwartek dane nam było w końcu obejrzeć długo oczekiwany odcinek.

Opłacało się czekać. Roberto Aguirre-Sacasa, zabierając widzów w podróż w czasie, zafundował nam jeden z lepszych odcinków w całym serialu. Poznaliśmy historię związku Alice Smith i Hala Coopera, zobaczyliśmy moment wkroczenia FP do szeregów Węży, młodą Penelope i generalnie całą ekipę, która również uczyła się w Riverdale High.

- Zdecydowaliśmy, że szkoła się nie zmieni. To część Riverdale High. Jest ponadczasowa od kiedy ją zbudowali w 1940 roku – mówi showrunner.

Niewątpliwą zaletą odcinka są udane charakteryzacje aktorów - ich ubrania i fryzury oraz świetnie dobrana muzyka. Na uwagę zasługuje również wierne odtworzenie na głowie Archiego (KJ Apa) uczesania Luka Perry'ego z czasów "Beverly Hills 90210".

riverdale_6

Całą tę podróż odbyliśmy po to, by dowiedzieć się, że rodzice naszych bohaterów w swoich szkolnych latach również grali w grę Gryfony & Gargulce i miejsce miały wówczas dwie podejrzane śmierci. Odległe w czasie wydarzenia łączy również postać Króla Gargulców. I tutaj rodzi się pytanie, kto nim jest.

- Największą tajemnicą jest to, kto kryje się pod maską. Możliwe, że jest to więcej niż jedna osoba – mówi Roberto Aguirre-Sacasa.

Shworunner dodaje, by w najbliższych odcinkach zwrócić uwagę na postać Penelope. Poznajemy jej sekret – jako mała dziewczynka została "kupiona" przez rodzinę Blossomów i od tej pory przygotowywano ją do roli żony Clifforda.

- Miejcie oko na Penelope przez najbliższe kilka odcinków. Widzimy wokół niej sporo łączących się kropek.

Twórca serialu obiecuje również, że w kolejnej porcji opowieści z Riverdale dowiemy się, jak daleko w śmiertelnie niebezpieczną grę zabrnął Jughead oraz czy całkowicie się w niej zatraci.

"Riverdale" jest dostępne w serwisie Netflix. Kolejne odcinki w czwartki.