Ta dama będzie rządzić w 4. sezonie "Outlandera". Poznajcie ciotkę Jocastę, charakterną krewną Jamie'ego

"Outlander" (Fot. Starz)

Maria Doyle Kennedy, czyli Siobhán z "Orphan Black", została ciotką Jocastą z "Outlandera". Zobaczcie pierwsze klipy z nią i przekonajcie się, jaka niezwykła z niej dama.

4. sezon serialu "Outlander" już wystartował, a na dzień dobry zobaczyliśmy odcinek, w którym rządził nowy łotr, Stephen Bonnet (Ed Speelers z "Downton Abbey"). Bezwzględny pirat napadł Claire (Caitriona Balfe) i Jamie'ego (Sam Heughan), kiedy jechali do River Run, żeby zobaczyć się z ciotką Jocastą (Maria Doyle Kennedy z "Orphan Black"). I choć to była spora przeszkoda na ich drodze, cel zostanie osiągnięty już w najbliższym odcinku.

Dla Jamie'ego spotkanie z krewną, która uwielbiała mężczyzn o nazwisku Cameron, będzie czymś bardzo miłym, ale już w przypadku Claire może być różnie. Panie nie będą się zgadzać chociażby w kwestii niewolnictwa – Jocasta prowadzi plantację, na której pracują niewolnicy, zaś w Claire, jako osobie z innej epoki, ten koncept wywołuje obrzydzenie. Na dodatek to jej poglądy, a nie ciotki Jamie'ego uchodzą wtedy za dziwne. Claire zmuszona będzie kłamać, że przejęła je od kwakrów, których kiedyś leczyła.

Kim jest ciotka Jocasta? Krewną Jamie'ego od strony matki, która uciekła kiedyś do Ameryki i – jak mówi Maria Doyle Kennedy – zbudowała imperium w czasach, kiedy dla kobiety to było praktycznie niemożliwe. Ma ogromne doświadczenie życiowe i choć straciła wzrok, jest bardzo dobrą obserwatorką. W Claire dostrzega osobę, która ma zbyt duży wpływ na Jamie'ego. I uznaje, że trzeba coś z tym zrobić.

Ciotkę poznamy w najbliższym odcinku, zatytułowanym "Do No Harm", w którym małżeństwo Fraserów zobaczy, jak wygląda życie w wielkim domu na amerykańskim Południu. Wydarzyć się też ma tragedia, która postawi Jamie'ego i Claire w bardzo trudnej sytuacji.

Amerykańska przygoda Fraserów dopiero się zaczyna. 4. sezon "Outlandera" to adaptacja książki "Jesienne werble" Diany Gabaldon. Zgodnie z nią, Jamie i Claire spróbują życia w XVIII-wiecznej Ameryce – krainie pięknej, ale i pełnej zagrożeń. Nowy start dla Fraserów oznacza kolejne niebezpieczeństwa i ekscytujące przygody. W serialu nie zabraknie poważnych tematów, jak niewolnictwo, prawa kobiet czy zagłada indiańskich plemion.

"Outlander" jest dostępny w serwisie Netflix. Kolejne odcinki w poniedziałki.

REKLAMA