Ruth Wilson jako własna babcia w serialu "Mrs Wilson". Zobaczcie zwiastun opartej na faktach historii

"Mrs Wilson" (Fot. BBC)

BBC pokazało pierwszą zapowiedź miniserialu "Mrs Wilson", w którym Ruth Wilson wciela się we własną babcię – Alison. Nie myślcie sobie jednak, że to będzie zwykła rodzinna historia.

Wydaje Wam się, że kogoś znacie, a potem odkrywacie, że tak naprawdę nie mieliście o nim zielonego pojęcia. Tak właśnie musiała się czuć Alison Wilson, gdy po śmierci męża, Aleca, w jej domu zjawiła się nieznajoma kobieta, twierdząca że to ona była jego prawdziwą żoną. A to dopiero początek sekretów, które poznamy w 3-odcinkowym miniserialu BBC "Mrs Wilson".

Tytułową rolę w tej opartej na faktach historii gra wnuczka głównej bohaterki, Ruth Wilson ("The Affair"), a w jej pełnego tajemnic męża wciela się Iain Glen ("Gra o tron"). Jego niezwykłą historię zobaczymy oczami Alison na przestrzeni dwóch dekad (od lat 40. do lat 60.), próbując się dowiedzieć, która twarz Aleca była prawdziwa. Autor popularnych powieści, szpieg, bigamista, a może jednak kochający mąż i ojciec?

Scenarzystką "Mrs Wilson" jest Anna Symon ("Indian Summers"), reżyseruje Richard Laxton ("Mum"). W obsadzie znajdują się także m.in. Keeley Hawes ("Bodyguard"), Anupam Kher ("Sense8") i Fiona Shaw ("Obsesja Eve"). Premiera w BBC 27 listopada.

REKLAMA