Niezwykła przyjaźń i Neapol sprzed lat w zwiastunie "Genialnej przyjaciółki" – włoskiego serialu HBO

"Genialna przyjaciółka" (Fot. HBO)

0

Książki Eleny Ferrante o przyjaźni dwóch dziewczyn z Neapolu doczekały się ekranizacji. "Genialna przyjaciółka" pojawi się w HBO już za chwilę, a tymczasem mamy nowy zwiastun.

W przyszłym tygodniu w HBO i HBO GO zadebiutuje "Genialna przyjaciółka", wspólna produkcja HBO, RAI i TIMVISION, będąca adaptacją pierwszej z czterech powieści z popularnego cyklu Eleny Ferrante. Liczący osiem odcinków serial opowie historię wieloletniej przyjaźni, którą 60-letnia Elena Greco zaczyna spisywać, kiedy jej najbliższa przyjaciółka, Raffaella Cerullo, zwaną Lilą, nagle znika z jej życia.

Serial przeniesie nas do magicznego i niebezpiecznego Neapolu z lat 50. ubiegłego wieku, gdy dziewczynki spotkały się po raz pierwszy. Ich skomplikowane losy zobaczymy na tle zmieniających się czasów, podczas gdy Elena będzie starała się rozwikłać tajemnicę Lili – w pewnym sensie jej powiernicy i zarazem największego wroga.

W role Eleny i Lili z dzieciństwa wcielą się debiutantki – Elisa Del Genio i Ludovica Nasti – które zostały wybrane spośród niemal dziewięciu tysięcy dzieci, jakie zgłosiły się na casting. W kolejnych odcinkach młode aktorki zostaną zastąpione przez dwie nastolatki – Margheritę Mazzucco (Elena) oraz Gaię Girace (Lila). Cała obsada liczy 150 aktorów i pięć tysięcy statystów.

Reżyserem "Genialnej przyjaciółki" jest Saverio Costanzo ("Samotność pierwszych liczb", "Złaknieni"), a twórcami i scenarzystami Elena Ferrante, Francesco Piccolo, Laura Paolucci i Saverio Costanzo.

Premiera "Genialnej przyjaciółki" odbędzie się 19 listopada o godz. 20:10 w HBO, od rana tego dnia odcinek będzie dostępny w HBO GO. Drugi odcinek zadebiutuje następnego dnia, a kolejne zobaczymy według identycznego harmonogramu – w poniedziałki i wtorki o tej samej porze.

Advertisement