Jedno miasto i jeden bohater. "Obrońca Stambułu" – zwiastun tureckiego serialu Netfliksa

"Obrońca Stambułu" (Fot. Netflix)

Co powiecie na superbohaterską historię w nieco innym wydaniu? Zobaczcie pełny zwiastun "Obrońcy Stambułu" – pierwszego tureckiego serialu Netfliksa, który zadebiutuje już w grudniu.

Hakan to młody sklepikarz, którego życie zmienia się nie do poznania, gdy znajduje magiczny artefakt łączący go ze starożytną organizacją tajemniczych obrońców Stambułu. Odtąd będzie musiał porzucić zwykłe życie i zmierzyć się z zadaniem, któremu tylko on może sprostać – ocalić swoje miasto przed zagrożeniem ze strony złowrogich Nieśmiertelnych.

Tak prezentuje się zarys fabuły "Obrońcy Stambułu" ("The Protector"), pierwszego oryginalnego serialu Netfliksa rodem z Turcji, który wyraźnie ma ambicje połączenia współczesnej historii superbohaterskiej z orientalnym fantasy. W zwiastunie jest więc mowa o tajemniczych Wiernych, Nieśmiertelnym i tytułowym Obrońcy, ale są też znajome elementy. W końcu przypadkowy bohater dowiadujący się o swoim przeznaczeniu nie jest szczególnie oryginalnym pomysłem.

Znacznie ciekawiej wygląda miejsce akcji, bo Stambuł raczej nie należy do często uczęszczanych serialowych zakątków. A szkoda, bo 15-milionowe miasto, w którym Wschód spotyka się z Zachodem, a przeszłość z teraźniejszością aż się prosi, by osadzić w nim fantastyczną historię.

Scenariusz "Obrońcy Stambułu" powstał w oparciu o powieści autorstwa N. Ipek Gökdel. W głównej roli zobaczymy Cagataya Ulusoya. Ponadto w obsadzie są Ayca Aysin Turan, Hazar Erguclu, Okan Yalabik, Mehmet Kurtulus, Saygin Soysal i Burcin Terzioglu. Serial będzie liczył 10 odcinków. Premiera w Netfliksie 14 grudnia.

REKLAMA