Netflix tylko w wersji mobilnej? Platforma testuje nowy rodzaj abonamentu

Oglądacie seriale na telefonach i tabletach? To może być coś dla Was – Netflix rozpoczął testy tańszego abonamentu, który zakłada dostęp do serwisu tylko na urządzeniach moblinych.

Informowaliśmy niedawno, że Netflix rozważa wprowadzenie nowych planów abonamentowych, żeby przyciągnąć azjatyckich klientów. Dziś te plany nabrały bardziej konkretnych kształtów, bo jak doniosło USA Today, serwis rozpoczął już testowanie nowego rodzaju pakietu w Malezji. Ten, będąc o połowę tańszym od dotychczasowego podstawowego planu, oferuje dostęp do serwisu wyłącznie na sprzętach moblinych.

Opcja to z pewnością kusząca dla tych użytkowników, którzy nie korzystają z telewizorów czy komputerów i nie dzielą konta z innymi osobami. Za niższą ceną (w tym przypadku około 4 dolarów), idą tu bowiem ograniczenia w postaci możliwości oglądania na tylko jednym urządzeniu naraz oraz materiałów dostępnych wyłącznie w jakości SD. To jednak nie powinno stanowić problemu, jeśli będziemy korzystać z pakietu zgodnie z jego jednoosobowym przeznaczeniem.

Nie ma w tym momencie informacji, kiedy ewentualnie mobilny Netflix mógłby wejść w życie ani czy są w ogóle plany, by wprowadzać go globalnie. W oficjalnym stanowisku serwisu jak zwykle padają tylko zapewnienia o tym, że testowane są różne rozwiązania i nie wiadomo, które z nich zostaną w rzeczywistości zastosowane.

Nie można zatem wykluczyć, że mobilny pakiet będzie dostępny tylko w krajach azjatyckich, gdzie dotychczasowa oferta Netfliksa nie była konkurencyjna względem lokalnych serwisów VOD. Mamy jednak nadzieję, że reszta świata nie będzie pod tym względem dyskryminowana, bo jesteśmy przekonani, że także w Polsce znalazłoby się wielu chętnych na tańszą wersję serwisu.

REKLAMA