"Miss Sherlock" i "Folklor" – zapowiedzi nowych azjatyckich seriali HBO

"Miss Sherlock" (Fot. HBO Asia)

0

Macie ochotę na trochę serialowej egzotyki? Wkrótce w HBO GO pojawią się dwie produkcje rodem z Azji, które zainteresują miłośników historii detektywistycznych i horrorów.

Nudzi Was serialowa rutyna? To co powiecie na japońską wersję Sherlocka Holmesa w damskim wydaniu i horrorową antologię inspirowaną lokalnymi wierzeniami m.in. z Indonezji czy Singapuru? Takie właśnie atrakcje znajdziecie w "Miss Sherlock" i "Folklorze" – serialach produkcji HBO Asia, które pojawią się w HBO GO już 1 grudnia.

"Miss Sherlock" to japońska interpretacja opowieści Arthura Conan Doyle'a, której akcja została osadzona we współczesnym Tokio. Główną bohaterką jest Sara Shelly Futaba, znana pod pseudonimem Sherlock konsultantka dochodzeniowa, wspierająca policję przy najtrudniejszych sprawach. W ich rozwiązywaniu towarzyszy jej współlokatorka, Wato Tachibana zwana także Wato-san – lekarka, która właśnie wróciła z misji w Syrii.

Oprócz pary bohaterek, w "Miss Sherlock" pojawiają się także tutejsze wersje innych dobrze znanych postaci, takich jak Inspektor Lestrade, Mycroft Holmes czy Pani Hudson. W głównych rolach występują Yûko Takeuchi (Sherlock) i Shihori Kanjiya (Wato), a liczący 8 odcinków serial jest koprodukcją HBO Asia i Hulu.

"Folklor" to z kolei składająca się z 6 godzinnych odcinków horrorowa antologia, której każda odsłona została osadzona w innym kraju, a jej fabuła czerpie z lokalnych wierzeń. Zobaczymy tutaj przerażające opowieści rodem z Indonezji, Japonii, Singapuru, Tajlandii, Malezji oraz Korei, które zostały zainspirowane głęboko zakorzenionymi w azjatyckiej tradycji mitami, nadprzyrodzonymi postaciami i okultystycznymi praktykami.

Każdy z odcinków był kręcony w języku oraz w kraju, którego mitologię zgłębia. Wszystkie wyreżyserowali także lokalni twórcy, odpowiednio: Joko Anwar (Indonezja), Takumi Saitoh (Japonia), Eric Khoo (Singapur), Pen-Ek Ratanaruang (Tajlandia), Yuhang Ho (Malezja) i Sang-Woo Lee (Korea Południowa). Dzięki temu serial nie traci charakterystycznych dla poszczególnych regionów cech, uwypuklając zarazem wspólne dla całego kontynentu motywy, które sprawiły, że azjatyckie horrory cieszą się na świecie tak dużą popularnością.

  • Justyna M

    O! Cos innego! Czy u nas tez będzie dostępne?