Trumna Laury Palmer wystawiona na sprzedaż. Co jeszcze można kupić na aukcji serialowych rekwizytów?

"Miasteczko Twin Peaks" (Fot. Showtime)

0

W Kalifornii odbędzie się aukcja rekwizytów z różnych seriali. Wśród nich znalazła się trumna Laury Palmer z "Miasteczka Twin Peaks", gadżety z "Breaking Bad", "Z Archiwum X" i nie tylko.

James Comisar od lat kolekcjonował mniejsze i większe rekwizyty z planów seriali z nadzieją, że kiedyś otworzy muzeum. Jednak znalezienie miejsca, w którym będzie mógł pokazać całą swoją kolekcję, okazało się zadaniem niełatwym do wykonania. Teraz mężczyzna organizuje aukcję we współpracy z Prop Store, na której zostanie wystawionych ponad 400 przedmiotów. Odbędzie się ona 1 grudnia w kalifornijskiej Valencii.

Kolekcja Comisara została określona przez magazyn "Forbes" największym na świecie zbiorem telewizyjnych pamiątek. James tworzył ją przez ostatnie 30 lat. Teraz zdecydował się wystawić jej pokaźną część na sprzedaż i przekazać w ręce fanów oraz innych kolekcjonerów.

Jakie ciekawe przedmioty trafią na aukcję? Na szczycie listy rekwizytów z seriali znajduje się trumna, w której została pochowana Laura Palmer z serialu "Miasteczko Twin Peaks". Jej cena wywoławcza to 1000 dolarów. Dodatkowo na aukcję trafią inne przedmioty z planu kultowej produkcji, jak np. rekwizyty z Great Northern Hotel.

Na licytacji osobliwych rekwizytów znajdzie się również odznaka wisząca w biurze agenta Foxa Muldera (David Duchovny), stroje kosmitów, sztuczna, oblana kwasem głowa oraz akta pochodzące serialu z "Z Archiwum X". Fani serialowego Hulka będą mogli powalczyć o jego spodenki, a entuzjaści "Nowych przygód Supermana" mogą licytować wydawany w produkcji magazyn "The Daily Planet".

Odważni mogą kupić strój Fartmana, który podczas rozdania MTV Video Music Awards w 1992 roku miał na sobie Howard Stern, natomiast fani "Star Treka" będą mogli wybierać z ogromnej ilości kostiumów. Znajdzie się też leciwa zielona marynarka w znaki zapytania, którą na planie telewizyjnego "Batmana" nosił Frank Gorshin. Serial był emitowany w latach 1966-1968.

Na koniec propozycje dla fanów "Breaking Bad" – na aukcję trafią wszystkie akcesoria, których do palenia narkotyków używał Jesse Pinkman oraz metamfetamina, a raczej udające ją kryształki, produkcji Waltera White'a. Możecie zobaczyć je tutaj.

twin_peaks