Czy twórcy próbują wymazać Dereka z "Chirurgów"? Showrunnerka broni romansowych wątków Meredith

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

0

Shonda Rhimes kiedyś zapewniała, że Meredith i Derek zawsze będą razem. W 15. sezonie "Chirurgów" wiele z tych zapowiedzi nie zostało, jest za to pytanie, czy wdowa ma prawo romansować.

15. sezon serialu "Chirurdzy" zapowiadany był jako "sezon miłości". Dotyczy to także głównej bohaterki, Meredith Grey (Ellen Pompeo), która straciła swojego McDreamy'ego (Patrick Dempsey), ale musi jakoś żyć dalej. A to oznacza, że w jej życiu prędzej czy później pojawi się nowa miłość. Nie będzie to raczej ani Link (Chris Carmack), ani DeLuca (Giacomo Gianniotti), ale sygnał jest jasny: Meredith znajdzie kogoś na stałe.

Tyle że nie wszyscy fani zaakceptowali decyzję, żeby życie miłosne bohaterki poszło do przodu. Showrunnerka "Chirurgów" Krista Vernoff broniła się wczoraj na Twitterze, po tym jak jej zasugerowano, że próbuje wymazać Dereka z serialu.

- Z całym szacunkiem, ja w ogóle nie pragnę wymazać Dereka czy Patricka. On opuścił serial. Serial trwa. Meredith trwa. Życie toczy się dalej – napisała Vernoff.

Niedawno showrunnerka, odnosząc się do #MeToo, przyznała, że w dzisiejszych czasach początki romansu MerDer wyglądałyby inaczej.

- On był jej szefem, ona była stażystką i powtarzała: "Nie, zostaw mnie", a on dalej ją gonił. To prawdopodobnie nie jest historia, którą byśmy opowiedzieli w serialu dzisiaj. To także piękne odbicie tego, jak zmieniają się czasy – stwierdziła na łamach "The Los Angeles Times".

15. sezon "Chirurgów" możecie oglądać na kanale FOX w środy o godz. 22:00.