Benedict Cumberbatch i Jessica Chastain jako Bill i Sookie? "Czysta krew" mogła wyglądać zupełnie inaczej

"Czysta krew" (Fot. HBO)

Benedict Cumberbatch jako Bill, Jessica Chastain w roli Sookie, a do tego jeszcze Jennifer Lawrence. Tak mogła wyglądać obsada serialu "Czysta krew". Czemu twórcy poszli w innym kierunku?

"Czysta krew" obchodziła we wrześniu 10. rocznicę debiutu, a więc to idealny moment, by odsłonić wszystkie drzemiące za kulisami sekrety. Właśnie tą drogą podążył twórca serialu, Alan Ball, opowiadając o tym, jak to na przesłuchaniach do głównych ról stawili się Benedict Cumberbatch, Jessica Chastain i Jennifer Lawrence.

Benedict Cumberbatch starł się o rolę Billa Comptona, którą ostatecznie dostał Stephen Moyer. Jessica Chastain wzięła udział w przesłuchaniu do postaci Sookie Stackhouse, którą w końcu odegrała Anna Paquin. Ball zdradził, że ona i Moyer błyskawicznie zakochali się w sobie na planie serialu (i są do dziś małżeństwem).

Natomiast Jennifer Lawrence chciała zagrać Crystal, dziewczynę-panterołaka, która romansowała z Jasonem. I choć świetnie wypadła na castingu, nie została wybrana z jednego prostego powodu.

- Była świetna. Ale wszystkie kobiety w pokoju stwierdziły, że byłoby to obrzydliwe, gdyby zagrała dziewczynę Jasona, ponieważ miała wówczas tylko 17 lat – tłumaczył Ball.

Rola Crystal powędrowała do starszej od JLaw Lindsay Pulsipher.

Podobną historię opowiedziała niedawno Tiffani Thiessen, która starała się o rolę Rachel Green w serialu "Przyjaciele", jednak podobnie jak Jennifer Lawrence, okazała się zbyt młodą kandydatką. Jennifer natomiast w swojej karierze chciała również wcielić się w postać Sereny van der Woodsen z serialu "Plotkara", ale pokonała ją wówczas Blake Lively.

Wszystkie sezony serialu "Czysta krew" są dostępne w HBO GO.

Advertisement

REKLAMA