John Malkovich jako Herkules Poirot na zdjęciu z "The ABC Murders" – ekranizacji powieści Agathy Christie

"The ABC Murders" (Fot. BBC)

0

Wkrótce na mały ekran trafi "The ABC Murders", gdzie słynnego Herkulesa Poirota zagra sam John Malkovich. Zobaczcie, jak on i reszta obsady prezentują się na zdjęciu z serialu.

BBC szykuje kolejną serialową adaptację powieści Agathy Christie. Tym razem padło na "The ABC Murders" z 1936 roku (w polskim wydaniu po prostu "A.B.C."), czyli historię z Herkulesem Poirotem w roli głównej. Słynnego detektywa zagra John Malkovich, któremu towarzyszyć będzie oczywiście grono świetnych brytyjskich aktorów – wśród nich znany z "Harry'ego Pottera" czy serialowego "Przekrętu" Rupert Grint.

"The ABC Murders" opowie rozgrywającą się w 1933 roku historię mordercy, który przemierza Wielką Brytanię wzdłuż i wszerz za pomocą linii kolejowych, w różnych miejscach kraju zostawiając za sobą dobierane według alfabetu ofiary. Zabójca ukrywający się pod pseudonimem ABC pozostawia na miejscu zbrodni rozkład pociągów, kpiąc sobie z próbującego go dopaść detektywa. By wytropić sprytnego przestępcę, Poirot będzie musiał postawić na szali swoją uczciwość, autorytet i tożsamość.

Oprócz Malkovicha jako Poirota i Grinta w roli inspektora Crome'a, w obsadzie znajdują się również Tara Fitzgerald ("Gra o tron"), Andrew Buchan ("Broadchurch"), Shirley Henderson ("Happy Valley"), Freya Mavor ("The White Queen") i Eamon Farron ("Twin Peaks"). Wszystkich możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu promocyjnym.

theabcmurders1

Ponadto w obsadzie są jeszcze Kevin McNally ("Piraci z Karaibów"), Gregor Fisher ("To właśnie miłość") i Jack Farthing ("Poldark"). W gościnnych rolach pojawią się m.in. Lizzy McInnerny ("The Crown"), Henry Goodman ("Geniusz"), Michael Shaeffer ("Bodyguard") oraz Anya Chalotra, czyli Yennefer z netfliksowego "Wiedżmina".

Scenariusz "The ABC Murders" napisała Sarah Phelps, odpowiedzialna także za poprzednie adaptacje twórczości Agathy Christie od BBC, czyli "And Then There Were None", "The Witness for the Prosecution" i "Ordeal by Innocence". Reżyseruje Alex Gabassi ("The Frankenstein Chronicles"), a całość będzie liczyć trzy odcinki. Data premiery nie została jeszcze podana.