Los Angeles z lat 40. i jego tajemnice. "I Am the Night" – zwiastun serialu z Chrisem Pine'em

"I Am the Night" (Fot. TNT)

Szykujcie się na klimatyczną wyprawę w przeszłość. W styczniu zadebiutuje "I Am the Night" – inspirowany prawdziwą historią serial limitowany z Chrisem Pine'em w roli głównej.

"I Am the Night" to oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o Faunie Hodel (w tej roli India Eisley), porzuconej w dzieciństwie nastoletniej dziewczynie, która postanawia poznać prawdę o własnym pochodzeniu. W tym celu wyrusza do Los Angeles, a tropy prowadzą ją do okrytego złą sławą ginekologa, doktora George'a Hodela (Jefferson Mays) – człowieka powiązanego z najmroczniejszymi sekretami Hollywood, w tym niewyjaśnionym morderstwem Czarnej Dalii.

Czy Fauna może być kluczem do rozwiązania tej zagadki? Tak wydaje się uważać Jay Singletary, grany przez Chrisa Pine'a reporter, który będzie towarzyszył dziewczynie w podróży przez fascynujący, zdradziecki i niebezpieczny świat śmietanki towarzyskiej Los Angeles z końca lat 40. ubiegłego wieku. Skojarzenia z twórczością Jamesa Ellroya i jej filmowymi adaptacjami ("Tajemnice Los Angeles", "Czarna Dalia") nieprzypadkowe. Zresztą spójrzcie tylko na zwiastun i spróbujcie nie dać się pochłonąć temu klimatowi!

Producentką i reżyserką dwóch pierwszych odcinków "I Am the Night" jest Patty Jenkins ("Wonder Woman"). Ponadto reżyserują Victoria Mahoney ("Seven Seconds") i Carl Franklin ("Pozostawieni"), a autorami scenariusza są Sam Sheridan i Monica Beletsky. W obsadzie znaleźli się jeszcze m.in. Leland Orser ("Berlin Station"), Yul Vazquez ("Midnight, Texas"), Dylan Smith ("Into the Badlands"), Golden Brooks ("Hart of Dixie"), Justin Cornwell ("Training Day"), Jay Paulson ("Beyond") i Connie Nielsen ("Boss").

Cały serial ma liczyć 6 odcinków, a jego premiera w Stanach odbędzie się 28 stycznia. W Polsce "I Am the Night" będzie pokazywać telewizja TNT.

REKLAMA