Co po przerwie w "The Walking Dead"? Zobaczcie zapowiedź drugiej części 9. sezonu

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

"The Walking Dead" zakończyło jesień z przytupem, ale to dopiero początek kłopotów naszych bohaterów. Zwiastun kolejnych odcinków zapowiada nadejście nowych wrogów... i jednego starego.

Jeśli jeszcze nie słyszeliście, to informujemy, że "The Walking Dead" znów da się oglądać. Serial o zombie zaliczył naprawdę niezłą pierwszą połowę 9. sezonu, zwieńczoną równie udanym finałem, po którym nabraliśmy ochoty na więcej. A jeśli wierzyć zwiastunowi wiosennych odcinków, mamy na co czekać.

Główna atrakcja dla nas, a zagrożenie dla bohaterów nadejdzie oczywiście ze strony Szeptaczy – znanej z komiksów grupy ludzi, którzy przebierają się w trupie skóry, podróżują wśród zombie i są w stanie kontrolować ich ogromne hordy. Jak bardzo są niebezpieczni, przekonał się już Jesus (Tom Payne), którego pogrzeb możemy oglądać na początku zapowiedzi, a potem napięcie tylko wzrasta.

Widzimy zatem, jak nowi wrogowie uważnie obserwują naszych bohaterów, ktoś próbuje namówić Daryla (Norman Reedus) do zmiany stron, a pomiędzy społecznościami wciąż trwają napięcia, których przyczyny są nam nieznane. Przynajmniej na razie, bo jak zapowiedziała shworunnerka "The Walking Dead", Angela Kang, w drugiej połowie tego sezonu cofniemy się do wydarzeń, które miały miejsce w ciągu sześcioletniego przeskoku czasowego, dowiadując się, co takiego wówczas zaszło.

Można się także spodziewać nowych mocnych charakterów w osobach przywódców Szeptaczy – Alphy (Samantha Morton) i Bety (Ryan Hurst). Pierwszą w zwiastunie da się rozpoznać tylko po charakterystycznej łysej głowie, drugi wdaje się natomiast w walkę na śmierć i życie z Darylem. A jakby było Wam mało, to na koniec pojawia się jeszcze Negan (Jeffrey Dean Morgan) we własnej osobie. Czy kilka lat w zamknięciu zdołało go zmienić? Przekonamy się w przyszłym roku.

"The Walking Dead" powróci po zimowej przerwie w lutym. Premiera 2. części 9. sezonu w FOX-ie w poniedziałek 11 lutego o godz. 22:00.

REKLAMA