Poznajcie nowego Draculę. Kim jest duński aktor, który zagra główną rolę w serialu twórców "Sherlocka"?

"Most nad Sundem" (Fot. SVT1/DR1)

0

Twórcy "Sherlocka" biorą się za kręcenie nowej serialowej wersji "Draculi" i właśnie postawili w tym przedsięwzięciu ważny krok – wybrali aktora, który wcieli się w główną postać.

Steven Moffat i Mark Gatiss, czyli duet, który podarował nam "Sherlocka", rozpoczyna prace nad kolejnym projektem. Panowie specjalnie dla telewizji BBC i Netfliksa tworzą nowego "Draculę". Właśnie poznaliśmy tożsamość aktora, który wcieli się w najsłynniejszego z krwiopijców.

Nowym wampirem zostanie duński aktor Claes Bang, znany z takich filmów, jak "Dziewczyna w sieci pająka" czy "The Square". Pojawił się także w 2. sezonie "Mostu nad Sundem" jako Claudio, a obecnie kręci "The Burnt Orange Heresy".

- Kto inny niż Cleas mógł zostać Draculą? On ma wszystko. Genialny, wspaniały, charyzmatyczny, zabójczy. Wysoki, ciemny i jednocześnie przerażający. Piekło ma nowego szefa – mówią twórcy.

Entuzjazmu nie ukrywał sam odtwórca roli krwiopijcy.

- Jestem zachwycony faktem, że wcielę się w Draculę, zwłaszcza że scenariusz wyszedł spod rąk niesamowicie utalentowanych Stevena Moffata i Marka Gatissa, zespołu odpowiedzialnego za "Sherlocka". Jestem podekscytowany możliwością zagłębienia się w tę kultową i niesamowicie interesującą postać. Tak, Dracula jest zły, ale ma w sobie o wiele więcej, jest charyzmatyczny, inteligenty, dowcipny i seksowny. Zdaję sobie sprawę z tego, że muszę dorównać wielu wspaniałym osobom, które wcielały się w tę postać na przestrzeni lat, ale czuję się zaszczycony możliwością odegrania tej niesamowitej roli – powiedział aktor.

"Dracula", podobnie jak "Sherlock", przyjmie format miniserialu liczącego trzy 90-minutowe odcinki. Zgodnie ze wcześniejszą obietnicą produkcja "ponownie wprowadzi w świat Draculę, wampira, który sprawił, że zło stało się sexy". Akcja będzie rozgrywać się w 1897 roku w Transylwanii, gdzie poznamy słynnego krwiopijcę, który akurat będzie w trakcie snucia intryg wymierzonych w wiktoriański Londyn.

Serial będzie emitowany w Wielkiej Brytanii przez telewizję BBC One oraz pojawi się na Netfliksie.

broen578