8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

0

Nowe twarze w "Chilling Adventures of Sabrina". Margaret Atwood pisze sequel "Opowieści podręcznej". CW zrobi podejście do "Good Christian Bitches". A oprócz tego "Gotham", "Schooled" i nie tylko.

1. Nowe twarze w "Chilling Adventures of Sabrina". Do obsady serialu Netfliksa dołączyła Mckenna Grace ("Nawiedzony dom na wzgórzu"), która zagra małą Sabrinę w odcinku świątecznym. Z kolei w 2. sezonie pojawią się Alexis Denisof ("Buffy: Postrach wampirów") w roli chłopaka pani Wardwell, powracającego zza granicy z misji Lekarzy bez Granic, i Jedidiah Goodacre ("The Originals") jako czarodziej Dorian Gray, właściciel klubu Dorian's Gray Room oraz pewnego przeklętego portretu ukrywanego przed światem.

2. Margaret Atwood pisze sequel "Opowieści podręcznej". W nowej książce zatytułowanej "The Testaments" poznamy trzy narratorki, opowiadające swoje historie 15 lat po Offred. Książka ukaże się we wrześniu przyszłego roku.

3. ABC przestawia ramówkę i podaje datę premiery "Schooled". 22 stycznia skończy się 1. sezon "The Conners", a na jego miejsce we wtorkowej ramówce wskoczy od 5 lutego "American Housewife". Tymczasem miejsce "American Housewife" w ramówce środowej przejmie już od 9 stycznia "Schooled", spin-off "Goldbergów".

4. CBS także podaje daty zimowych premier sitcomów. 4 lutego powróci "Man with a Plan" z 3. sezonem. 10 stycznia premierę będzie mieć "Fam", nowy serial z Niną Dobrev, który zastąpi "Murphy Brown". Na razie nie wiadomo, kiedy wróci "Life in Pieces", nieznana pozostaje także data premiery 7. sezonu "Elementary".

5. Donald Sutherland w obsadzie "The Undoing". Donald Sutherland dołączył do obsady nowego serialu HBO. Zagra ojca głównej bohaterki, w którą z kolei wcieli się Nicole Kidman.

6. CW zrobi nowe podejście do "Good Christian Bitches". Książka "Good Christian Bitches" doczeka się kolejnej – po serialu ABC zatytułowanym "GCB" – ekranizacji. Napisze ją Leila Cohan-Miccio, a producentami będą Darren Star i Aaron Kaplan. Projekt zamówiła telewizja CW.

7. Nowa zapowiedź powrotu "Gotham". 5. sezon będzie mieć premierę 3 stycznia. Oficjalne zdjęcie obsady zobaczycie tutaj.

8. Claire Foy w zapowiedzi "Saturday Night Live". Claire Foy poprowadzi program w najbliższą sobotę i jak widzicie, nie będzie zachowywać się jak królowa.

 • Hazel

  Margaret Atwood zwietrzyła chyba okazję na zarobienie kilku groszy. Nie chcę być taka cyniczna, ale nic nie poradzę na to, że tak to wygląda. W wersję, że chciała napisać sequel zanim wyszedł serial jakoś nie chce mi się wierzyć. Ale proszę bardzo, niech sobie pisze. Nie mam nic przeciwko (po prawdzie kupiłam nawet "Opowieść podręcznej", ale jeszcze nie przeczytałam).

  • Atwood jest dobrą pisarką, więc niech pisze ;) A książkę polecam nadrobić, podobała mi się na tyle, że serial mnie lekko rozczarował.

   • Hazel

    Ale niech sobie pisze i sześć kontynuacji, co nie zmienia faktu że wpadła na pomysł po tym jak serial sprawił że stała się bardziej znana jako pisarka (tak naprawdę pewnie jest znana ale teraz dotarła pewnie do większej grupy odbiorców).

    • Była znana, a książka była dobrze przyjęta po publikacji, wydana też w Polsce. I to nie jest jej pierwsza ekranizacja. Ja skrycie liczę, że Atwood niespecjalnie podobał się drugi sezon i da nam coś lepszego niż Freda vel Zorro na co zanosi się w kolejnym sezonie.

     • Hazel

      Z wstępnego zamysłu na kontynuację książki zaiste wynika, że będzie to co innego, bo będzie się działo 15 lat później.