9 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Czy Alan Ball zostawia "True Blood"? Kto będzie Watsonem w "Elementary"? Kto zagra młodą Carrie Bradshaw w serialu CW? A do tego spoilery na temat "Desperate Housewives", "Once Upon a Time", "Pan Am"...

1. Kto umrze w "Desperate Housewives"? W TV Guide można poczytać ciekawe odpowiedzi gwiazd "Gotowych na wszystko" na pytanie, co ich postaci powinno spotkać przed końcem 8. sezonu. Odpowiedzi są naprawdę fajne: na przykład Ricardo Chavira (Carlos) chciałby wielkiej orgii na Wisteria Lane, a Eva Longoria (Gaby) uważa, że cztery główne bohaterki powinny zjechać z klifu jak Thelma i Louise. To się jednak nie wydarzy. Co na pewno się wydarzy? Śmierć. Już w marcu ktoś z serialowych bohaterów umrze. TV Guide podpowiada, że jest to osoba wymieniona w artykule. Czyli do wyboru mamy następujące postaci: Tom, Lynette, Mike, Susan, Carlos, Gaby, Bree, Renee i nieżyjąca już Mary Alice. Podejrzewam, że możemy też do tej listy dopisać Karen, którą w swojej wypowiedzi wymienił Chavira.

2. Poznajcie matkę Złej Królowej. W odcinku z 8 kwietnia w "Once Upon a Time" zobaczymy Barbarę Hershey w roli Cory, matki Złej Królowej. Zdjęcie obu pań tutaj. Cora pojawi się w serialu nieraz. Poznamy malutką Śnieżkę, a także Złą Królową jako młodą księżniczkę. Dowiemy się, dlaczego tak bardzo nienawidzi ona Śnieżki. Zagłębimy się też w relację Cory z córką, która trochę ma przypominać relację matki granej przez Hershey w "Czarnym łabędziu" z jej córką Niną. Ponadto Cora ma mieć interesujące związki z Rumpelstiltskinem.

3. Lucy Lawless aresztowana. Dawna wojownicza księżniczka Xena, która ostatnio gra w "Spartakusie", znalazła się wśród siódemki osób aresztowanych w Nowej Zelandii za wejście na pokład statku, służącego do wiercenia złóż ropy naftowej. Lawless i pozostałej szóstce aktywistów nowozelandzkiego Greenpeace postawiono zarzut włamania.

4. Nicollette Sheridan kontra twórcy "Desperate Housewives". W końcu rusza proces Nicollette Sheridan kontra twórcy "DH". Aktorka wciąż ma pretensje, że jej postać, Edie Britt, została zabita w serialu.

5. A jeśli "Pan Am" przetrwa? Zap2It próbuje zgadnąć, co zobaczymy w 2. sezonie "Pan Am", jeśli jakimś cudem ten serial przetrwa. Nie wydaje mi się to zbyt prawdopodobne, ale pomarzyć zawsze można.

6. Giancarlo Esposito u Abramsa. Aktor, którego uwielbiamy za rolę Gusa w "Breaking Bad", dostał rolę w pilocie "Revolution", nowego serialu J.J. Abramsa i Erica Kripkego. Serial NBC ma opowiadać o grupie ludzi, która próbuje przeżyć w świecie, w którym już nie ma źródeł energii. Esposito zagra kapitana Nevile'a, twardego jak stal faceta z armii, który nie zawsze będzie taki, jaki będzie się wydawał.

7. Kto będzie Watsonem w "Elementary"? Tu spore zaskoczenie: Watson stacji CBS będzie kobietą, a dokładniej Lucy Liu. Sherlock w serialu CBS będzie detektywem rozwiązującym zagadki w czasach współczesnych w Nowym Jorku.

8. Alan Ball już nie będzie showrunnerem "True Blood". Ball oczywiście nie chce odejść z ekipy "True Blood", ale od 6. sezonu przestanie być showrunnerem. Wciąż będzie dostępny do konsultacji, ale zajmie się przede wszystkim nowymi serialami. Co ma w planach? "Banshee" dla Cinemax i dramat medyczny dla HBO. Czy to początek końca "Czystej krwi"?

9. Poznajcie nową Carrie Bradshaw. Wiadomo już, kto zagra Carrie w "The Carrie Diaries", nowym serialu CW, opowiadającym o nastoletnich latach głównej bohaterki "Seksu w wielkim mieście". Wybrana została AnnaSophia Robb, która pojawiła się m.in. w filmie "Charlie i fabryka czekolady".

REKLAMA