"Nawiedzony dom na wzgórzu" jak "American Horror Story"? Carla Gugino o 2. sezonie horroru Netfliksa

"Nawiedzony dom na wzgórzu" (Fot. Netflix)

Choć 2. sezon "Nawiedzonego domu na wzgórzu" nie został jeszcze oficjalnie zamówiony, jest jednym z gorętszych tematów w sieci. Jaka jest szansa na to, że zobaczymy w nim Carlę Gugino?

Twórca "Nawiedzonego domu na wzgórzu" wyraził się jasno w sprawie zakończenia pierwszego sezonu serialu. Historia Crainów doczekała się szczęśliwego zakończenia i nie będzie okazji ponownego wykorzystania postaci, cameo również nie wchodzi w grę.

Choć oficjalne rozmowy na temat 2. sezonu serialu muszą poczekać, aż Mike Flanagan skończy kręcić sequel "Lśnienia", temat jest gorący. Podkręca go nie tylko sam reżyser, ale i Carla Gugino, czyli serialowa Olivia Crain.

Do tej pory dowiedzieliśmy się, że w kontynuacji serii nie będzie miejsca dla rodziny Craingów i może przybrać ona postać antologii dotyczącej nawiedzonych domów i nawiedzonych ludzi, bo w końcu historię o nich opowiedziano nam w 1. sezonie.

Carla Gugino nie zagra już Olivii Crain, ale biorąc pod uwagę, że ewentualna kontynuacja serialu wprowadzi całkiem nowe postacie, ciągle istnieje szansa, że aktorka dostanie kolejną rolę. I nie ona jedna, bo Flanagan ewidentnie chce zrobić to co Ryan Murphy w "American Horror Story" – obsadzić tych samych aktorów w nowych rolach.

- Mike Flanagan powiedział, że interesuje go pomysł stworzenia antologii, w której niektórzy aktorzy mogliby odegrać całkowicie inne postacie. Myślę, że w pełni opowiedział już całą historię rodziny Crainów. Gdyby jednak zaprosił mnie do współpracy, a ja mogłabym się podjąć tego zadania, z chęcią bym się zgodziła, ponieważ uwielbiam z nim współpracować.

Kiedy znajdziesz podobnie myślącego współpracownika, a w przypadku Mike'a Flanagana jest to sprawa oczywista, zawsze jesteś podekscytowany pomysłem nowego wspólnego projektu – powiedziała Gugino w rozmowie z The Hollywood Reporter.

Carla Gugino i Mike Flanagan pracowali już ze sobą przy okazji kręcenia filmu "Gra Geralda", który możecie obejrzeć na Netfliksie. Aktorka dodaje, że dzięki wspólnej zawodowej przeszłości, mogła uczestniczyć w pracy przy tworzeniu postaci Olivii Crain, co pozwoliło jej lepiej zrozumieć i wczuć się w rolę.

Pierwszy sezon "Nawiedzonego domu na wzgórzu" dostępny jest w serwisie Netflix.

REKLAMA