7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Mała doboszka" (Fot. BBC)

"Mała doboszka" i "The First. Misja na Marsa" w Canal+. Sean Bean w obsadzie "World on Fire". Telewizja Starz zamawia nowe seriale. A oprócz tego "Riverdale", "Schooled" i nie tylko.

1. "Mała doboszka" i "The First. Misja na Marsa" w Canal+. W czwartek 6 grudnia o godz. 21:00 w Canal+ zadebiutuje "The First. Misja na Marsa" – serial science fiction Beau Willimona, twórcy "House of Cards", który reżyserowała m.in. Agnieszka Holland. W rolach głównych Sean Penn i Natascha McElhone. Prawie tydzień później – w środę 12 grudnia o godz. 21:00 – Canal+ pokaże pierwszy odcinek "Małej doboszki", adaptacji szpiegowskiej powieści Johna le Carré'a, którą wyreżyserował Park Chan-wook.

Poza tym w Canal+ w grudniu pojawią się "Purpurowe rzeki" ("The Crimson Rivers") według powieści Jeana-Christophe’a Grangé (premiera 7 grudnia), 2. sezon "Medyceuszy – Władców Florencji" (2 grudnia), 3. sezon "Upadku królestwa" (3 grudnia), "Grzesznik" (czyli 2. sezon "The Sinner, 4 grudnia), "Giganci" ("Gigantes", 2 grudnia) oraz "Informator" ("Informer", 4 grudnia).

2. Neil deGrasse Tyson zaprzecza oskarżeniom o molestowanie. Neil deGrasse Tyson, czyli prowadzący "Kosmos", zaprzecza jakoby zachowywał się niewłaściwie w stosunku do kobiet. W bardzo długim wpisie na Facebooku opisał obie sytuacje, które skończyły się oskarżeniami, i napisał, że winny jest jedynie w oczach opinii publicznej.

3. Sean Bean w obsadzie "World on Fire". Sean Bean dołączył do obsady 7-odcinkowego serialu BBC "World on Fire", opowiadającego o II wojnie światowej. Oprócz niego w serialu grają Helen Hunt, Lesley Manville, Blake Harrison, a także polscy aktorzy, Tomasz Kot i Zofia Wichłacz.

4. Starz zamawia serial kryminalny "Hightown". "Hightown" (wcześniej "P-town") to nowy serial kryminalny, którego akcja dzieje się w Cape Cod. Na brzeg wypływa ciało i oficer National Marine Fisheries, grana przez Monicę Raymund ("Chicago Fire"), rozpoczyna śledztwo. Serial pisze Rebecca Cutter ("Mentalista").

5. Zamówienie dostał także serial "P-Valley". Telewizja Starz zamówiła również serial "P-Valley" Katori Hall, oparty na jej sztuce "Pussy Valley". Bohaterkami będą striptizerki z małego miasteczka w Missisipi. W obsadzie znajdują się Brandee Evans, Nicco Annan, Shannon Thornton i J. Alphonse Nicholson.

6. Zapowiedź sitcomu "Schooled". Spin-off "Goldbergów" startuje 9 stycznia.

7. Mama i siostra Jugheada z "Riverdale" na zdjęciach. W TVLine pojawiły się pierwsze zdjęcia Giny Gershon jako Gladys Jones i Trinity Likins jako Jellybean. Obie panie zobaczymy w odcinku "Riverdale" z 12 grudnia.

riverdale0

riverdale02

RIVERDALERivee

REKLAMA