Nadchodzą nowi "Nędznicy". Lily Collins, Dominic West i inne gwiazdy w zwiastunie "Les Misérables" od BBC

"Les Misérables" (Fot. BBC)

0

"Gdzie jest miłość, tam jest nadzieja". Jeszcze w tym roku ma się pojawić nowa wersja "Les Misérables", bardziej klasyczna od tych, które znamy. Zobaczcie zwiastun!

Z "Nędznikami" Victora Hugo w jakiejś formie pewnie mieliście do czynienia i to niekoniecznie dlatego, że czytaliście książkę. Było już kilka ekranizacji, w tym film z Anne Hathaway, Hugh Jackmanem i Russell Crowe'em, a musical oparty na motywach powieści wystawiany jest także w Polsce. Telewizja BBC postanowiła wrócić do korzeni – 6-odcinkowy serial "Les Misérables", które będzie mieć premierę jeszcze w tym roku, nie będzie nową wersją popularnego musicalu.

Scenarzysta Andrew Davies – spec od kostiumowych produkcji BBC, autor "Rozważnej i romantycznej", "Wojny i pokoju", a także oryginalnego "House of Cards" – oparł się na materiale źródłowym i jest to świadoma decyzja. Zdaniem Daviesa musical nie obejmuje całości i przekazuje tę historię w sposób fragmentaryczny. Nowy miniserial ma być wierną adaptacją dzieła Hugo, a nie kolejną interpretacją tych fragmentów, które znamy na pamięć.

W serialu pojawią się m.in. Dominic West ("The Affair") jako Jean Valjean, Lily Collins ("The Last Tycoon") jako Fantine, David Oyelowo ("Selma") jako Javert, Josh O'Connor ("The Durrells") jako Marius, Ellie Bamber ("Nocturnal Animals") jako Cosette, a także Olivia Colman ("Broadchurch) i Adeel Akhtar ("The Night Manager") jako państwo Thénardier. Reżyseruje Tom Shankland ("Ripper Street", "The Missing").

Daty premiery jeszcze nie ma, ale ponieważ to serial brytyjski, pojawienie się zwiastuna oznacza, że długo już czekać nie będziemy.