HBO zamawia ekranizację "Outsidera" Stephena Kinga. Kto wystąpi w głównej roli?

Okładka książki "Outsider"

0

Kolejna powieść Stephena Kinga trafi na mały ekran. HBO zamówiło właśnie serial na podstawie wydanego w tym roku "Outsidera" i wiemy już, kto zagra w nim główną rolę.

Choć ekranizacje twórczości Stephena Kinga mnożą się w coraz szybszym tempie, ich popularność ani trochę nie maleje. Nic więc dziwnego, że swój kawałek tego tortu pragną mieć kolejni telewizyjni gracze. Teraz do wyścigu włączyło się HBO, które właśnie ogłosiło, że stworzy serialową wersję "Outsidera", czyli najnowszej powieści autorstwa amerykańskiego pisarza.

Wydany w maju tego roku "Outsider" koncentruje się na pozornie jasnym śledztwie w sprawie makabrycznego morderstwa 11-letniego chłopca. Gdy jednak w grę zaczynają wchodzić siły nadprzyrodzone, prowadzący dochodzenie doświadczony policjant i niekonwencjonalny detektyw zaczynają kwestionować wszystko, co uważali za prawdziwe.

W głównej roli w serialowej ekranizacji wystąpi Ben Mendelsohn, czyli aktor, którego możecie kojarzyć z roli Danny'ego Rayburna w netfliksowym "Bloodline" (za którą zdobył nagrodę Emmy) oraz filmów "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" czy "Robin Hood: Początek". Mendelsohn będzie także współproducentem serialu obok Jasona Batemana ("Ozark"), który wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki.

Ben Mendelsohn w "Bloodline"

Ben Mendelsohn w "Bloodline"

Scenariusz "Outsidera" napisze Richard Price ("Długa noc", "Kroniki Times Square"), a wśród producentów wykonawczych znajdują się jeszcze Marty Bowen ("Mr. Mercedes"), Jack Bender ("Lost") i Michael Costigan ("Ghost in the Shell"). Nie wiadomo na razie czy Stephen King będzie zaangażowany w projekt ani kiedy można spodziewać się premiery.