7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Ty" (Fot. Lifetime)

"Grace i Frankie" wracają w styczniu. Netflix przejmuje serial "Ty". Laura Dern i Issa Rae w nowym serialu HBO. A oprócz tego "Agenci T.A.R.C.Z.Y.", "Travelers" i nie tylko.

1. "Grace i Frankie" wracają w styczniu. 5. sezon serialu Netfliksa pojawi się w serwisie 18 stycznia.

2. Netflix przejmuje serial "Ty". "Ty" to serial stacji Lifetime, którego 1. sezon zadebiutuje na Netfliksie 26 grudnia, ze sporym opóźnieniem w stosunku do amerykańskiej premiery. Tego problemu nie będzie w przyszłości. Lifetime zrezygnował z emisji 2. sezonu, mimo że ten był już zamówiony. Serial miał słabą oglądalność, a poza tym Lifetime odchodzi od własnych seriali na rzecz filmów (zostanie tylko komediodramat "American Princess" Jenji Kohan, który jeszcze nie miał premiery, ale ma zamówienie). I właśnie tu wchodzi Netflix: streamingowy gigant uratował serial i pokaże 2. sezon w tym samym czasie na całym świecie.

3. Laura Dern i Issa Rae w nowym serialu HBO. Nowy serial limitowany HBO nazywa się "The Dolls" i opowie o prawdziwych zamieszkach, które miały miejsce w Wigilię w 1983 roku w dwóch miasteczkach w stanie Arkansas. Ich powodem był brak lalek Cabbage Patch Kids w sklepach. Serial skupi się nie tyle na samych zamieszkach, ile na takich kwestiach, jak status społeczno-ekonomiczny, uprzywilejowanie i to, jak dużo ludzie potrafią zrobić dla swoich dzieci. "The Dolls" pisze Issa Rae wraz ze scenarzystkami "Niepewnych", Laurą Kittrell i Amy Aniobi. Produkować będą odtwórczynie głównych ról – Rae i Laura Dern – a także Jayme Lemons ("Enlightened") i Deniese Davis ("Insecure").

4. John Cho, Allison Tolman i Jacob Tremblay w nowej "Strefie mroku". John Cho ("The Exorcist"), Allison Tolman ("Fargo") i Jacob Tremblay ("Room") zagrają w odcinku "The Wunderkind" nowej "Strefy mroku", przygotowywanej przez CBS All Access.

5. NBC zamawia komedię "Save the Deli". Serial, oparty na książce Davida Saxa pod tym samym tytułem, będzie opowiadać historię 30-latki, która ratuje rodzinne delikatesy w Chicago po śmierci dziadka. Serial pisze Lauren Bachelis ("Single by 30"), a jednym z producentów jest Milo Ventimiglia ("This Is Us").

6. Nowy dyrektor S.H.I.E.L.D. na pierwszym zdjęciu. TVLine opublikowało zdjęcie dyrektora Macka, nowego szefa S.H.I.E.L.D. z serialu "Agenci T.A.R.C.Z.Y.". W postać wciela się Henry Simmons, premiera 6. sezonu planowana jest na lato 2019.

149980_7378

7. Zapowiedź 3. sezonu "Travelers". Premiera 14 grudnia w serwisie Netflix.

REKLAMA