To nie jest historia o słodkich królikach. "Wodnikowe Wzgórze" – zwiastun mrocznej animacji BBC i Netfliksa

"Wodnikowe Wzgórze" (Fot. BBC)

Wielki budżet i jeszcze większe nazwiska w obsadzie, a to wszystko w historii o królikach? Czemu nie! Zobaczcie pierwszy zwiastun "Wodnikowego Wzgórza" od BBC i Netfliksa.

"Gdy cię złapią, zabiją. Ale najpierw muszą złapać" – słyszymy w zapowiedzi nowej wersji "Wodnikowego Wzgórza", a potem napięcie tylko wzrasta, potwierdzając, że nie mamy do czynienia z bajkową historią o królikach. Wręcz przeciwnie, zwiastun animacji BBC i Netfliksa jest od niej bardzo odległy, zapowiadając mroczną opowieść o odwadze, niezłomności i niezwykłej woli przetrwania.

Co nie zmienia faktu, że to ciągle "Wodnikowe Wzgórze" ("Watership Down"), czyli adaptacja popularnej powieści Richarda Adamsa, opowiadającej o królikach, które muszą opuścić swoje siedlisko, gdy ich spokój zakłóca człowiek. Droga do przetrwania będzie jednak wiodła przez szereg niebezpieczeństw, bo jak słyszmy w zwiastunie, "cały świat jest ich wrogiem". Zresztą sami zobaczcie, jakie zagrożenia czyhają na grupę zwierzęcych bohaterów.

Cóż, gdyby nie króliki, można by pomyśleć, że to zapowiedź nowej odsłony "Gry o tron". Przynajmniej pod względem dramatyzmu i skali wydarzeń, bo te robią w zwiastunie naprawdę duże wrażenie. Trudno jednak by było inaczej, skoro mowa nie o byle animacji, ale produkcji, której budżet wyniósł aż 20 milionów funtów, a jej powstanie zapowiadano już kilka late temu. Dla jeszcze lepszego zobrazowania rozmachu "Wodnikowego Wzgórza", proponujemy Wam spojrzeć na listę aktorów, którzy użyczą tu swoich głosów.

W rolach braci Hazela i Fivera, którzy poprowadzą grupę królików do nowego domu, usłyszymy Jamesa McAvoya i Nicholasa Houlta. Z kolei John Boyega wystąpi jako Bigwig, Ben Kingsley zostanie generałem Woundwortem, Olivia Colman użyczy głosu Strawberry, a Gemma Arterton Clover.

W obsadzie są również Peter Capaldi (Kehaar), Rosamund Pike (The Black Rabbit Of Inlé), Daniel Kaluuya (Bluebell), Taron Egerton (El-Ahrairah), Mackenzie Crook (Hawkbit), Gemma Chan (Dewdrop), Jason Watkins (Captain Orchis), Rory Kinnear (Cowslip), Craig Parkinson (Captain Sainfoin), Henry Goodman (Blackavar), Tom Wilkinson (Threarah), Lee Ingleby (Captain Campion), Charlotte Spencer (Nettle) i Daniel Rigby (Dandelion).

Nowe "Wodnikowe Wzgórze" wyreżyserował Noam Murro ("300: Początek imperium"), a autorem scenariusza jest Tom Bidwell ("My Mad Fat Diary"). BBC pokaże serial w dniach 22-23 grudnia, w formie dwóch długich odcinków. Z kolei Netflix wypuści całość 23 grudnia w formie 4-odcinkowego miniserialu.

REKLAMA