"Genialna przyjaciółka" jeszcze powróci. HBO zamówiło 2. sezon włoskiego serialu

"Genialna przyjaciółka" (Fot. HBO)

0

Nie, "Genialna przyjaciółka" to nie jest serial limitowany. Włoska produkcja telewizji HBO i RAI powróci z 2. sezonem. I na tym prawdopodobnie się nie skończy.

"Genialna przyjaciółka" chwyciła nas za serca i nie puszcza, ale na szczęście prędko nie będziemy musieli się z nią rozstawać. HBO i włoska telewizja RAI zamówiły 2. sezon serialu, który będzie oparty na drugim tomie cyklu Eleny Ferrante, zatytułowanym "Historia nowego nazwiska".

- Jesteśmy zachwyceni tym, jak znakomita opowieść Eleny Ferrante podbiła serca widzów i krytyków. Cieszymy się na dalszą wspólną podróż Eleny i Lili – powiedział Casey Bloys, prezes HBO ds. produkcji.

Z serialu zadowolony jest także szef RAI, włoskiej telewizji publicznej, która współtworzy "Genialną przyjaciółkę".

- RAI jest dumne z nadzwyczajnego sukcesu "Genialnej przyjaciółki". To ważny projekt, który potwierdza nasze zaangażowanie w międzynarodowe koprodukcje i wartość włoskich artystów - oznajmił Fabrizio Salini, CEO RAI.

Oprócz wyrazów zachwytu bardzo ważnych ludzi dostaliśmy jeszcze od HBO grafikę promocyjną 2. sezonu. To tak naprawdę zdjęcie małej Lili (Ludovica Nasti) skrobiącej w zeszycie w jednym z pierwszych odcinków serialu: "Nie mogę się doczekać drugiego sezonu".

Genialna przyjaciólka. Nie mogę doczekać się noweego sezonu

"Genialna przyjaciółka" to historia Eleny Greco i jej przyjaciółki, Raffaelli Cerullo, zwanej Lilą, którą poznała w pierwszej klasie szkoły podstawowej w 1950 roku. Akcja serialu toczy się w niebezpiecznym i jednocześnie fascynującym Neapolu na przestrzeni ponad 60 lat. Elena stara się rozwikłać tajemnicę zniknięcia swojej przyjaciółki, która była jej powiernicą i w pewnym sensie największym wrogiem.

Produkcja została zrealizowana we Włoszech z udziałem debiutantek Elisy Del Genio i Ludovici Nasti w roli małych Eleny i Lili, które w rolach nastoletnich dziewczyn zastępują Margherita Mazzucco i Gaia Girace. Serial wyreżyserował Saverio Costanzo ("Private", "Samotność pierwszych liczb", "Złaknieni").

Dwa sezony to prawdopodobnie wciąż nie będzie koniec serialowej "Genialnej przyjaciółki". Elena Ferrante wydała aż cztery książki o przyjaźni z Lilą – do zekranizowania pozostaną jeszcze "Historia ucieczki" i "Historia zaginionej dziewczynki". Zamówienia na więcej sezonów na razie nie ma, ale nie ma powodu, dla którego nie miałby zostać zekranizowany cały cykl.

"Genialna przyjaciółka" jest dostępna w HBO GO. Kolejne odcinki pojawiają się w poniedziałki i wtorki. Finał 1. sezonu będzie 11 grudnia.